Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Hamilelik Esnasında Bayanları Bekleyen Zorluklar - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.530,8000
 • EURO
  $0,8773
 • ALTIN
  $33.538,9000
 • BIST
  $161,4600
Hamilelik Esnasında Bayanları Bekleyen Zorluklar

Hamilelik Esnasında Bayanları Bekleyen Zorluklar

Hamilelik Esnasında Bayanları Bekleyen Zorluklar. Hamilelik bazı hanımefendiler için fazlaca zor geçebilir, gebelik sürecini sıkıntısız ve hafifçe geçiren hanım pek azdır. Bilhassa istanbul şeklinde büyük bir metropolde stres altında olan hanımlarda Bu dönem değişimlerin başladığı, daha ilkin deneyimlemediği boyutta fizyolojik ve ruhsal değişimlerin peş peşe geldiği bir dönemdir. Hamilelik averaj 9 ay sürmektedir bu 9 […]

Hamilelik Esnasında Bayanları Bekleyen Zorluklar.

Hamilelik bazı hanımefendiler için fazlaca zor geçebilir, gebelik sürecini sıkıntısız ve hafifçe geçiren hanım pek azdır. Bilhassa istanbul şeklinde büyük bir metropolde stres altında olan hanımlarda Bu dönem değişimlerin başladığı, daha ilkin deneyimlemediği boyutta fizyolojik ve ruhsal değişimlerin peş peşe geldiği bir dönemdir.

Hamilelik averaj 9 ay sürmektedir bu 9 ay süresince neredeyse her gün hanımlarda bir değişim gözlemlenebilir. Bunların bir kısmı hormonların da etkisiyle ruhsal olacaktır. Ani kızgınlık ve sinir krizleri şeklinde durumlar, ağlama krizleri, tükenmişlik hissi şeklinde ruhsal sıkıntılara yol açabilecek durumlar görülmesi doğaldır.

Hanımefendiler için fiziki değişimi de göz ardı edemeyiz, ki bu değişimler gebelik süresince kadının yaşamını değiştirecek bu değişimlere ayak uydurmayı ve onlarla başa çıkmayı öğretecektir. Kadının en zor hamileliği ilk hamileliğidir, bundan dolayı daha ilkin bu deneyimi yaşamamıştır. Birden fazla hamilelik yaşayan hanımefendiler, bu değişimlerin hangi dönem yaşanacağından iyi mi atlatılacağına ve iyi mi ayak uydurması icap ettiğini bilecek ve ona gore davranacaktır.
Hamilelik esnasında hanımefendilerin 10-12kg kadar kilo alması ön görülür, bu kilo alımları beslenme alışkanlığınıza bağlı olarak artabilir de, bayanı zorlayan noktalardan biride daha ilkin çıkmadığı ağırlıklara çıkmak ve getirdikleriyle yaşamak olacaktır.

Hamilelik Esnasında Bayanları Bekleyen Zorluklar Meditasyon

Aşırı şişman olmak hepimiz için yorucu bir durumdur yürümenizden, uykuya pek fazlaca noktayı etkileyen aşırı kilolar yaşam standardını oldukça düşüren, bilhassa hanımefendilerin sevmeyeceği ve alışmakta güçlük çekeceği bir noktadır. Eklem ve bel ağrılarının şiddetlenmesini tetikleyebilir kilo alımı,hamilelik esnasında beslenmeye olağan dışı dikkat etmek hem hanım hem de bebeğin sağlığı için gereklidir.

Hamilelik esnasında dönem dönem hormonların aşırı salgılanması sonucu hanım kendini halsiz,uykuya eğilimli hissedebilir. Spor yapmak sizi bu durumdan çıkartabilir daha zinde hissetmenizi sağlayabilir, fakat spor için ne olursa olsun doktorunuzun onayını almak şarttır. Riskli bir hamilelik geçiriyorsanız yapacağınız yanlış bir şey düşük yapmanızı sağlayabilir.

Doktorunuz onaylıyorsa yürüyüş şeklinde hafifçe sporlar, hamile pilatesi ve fitness şeklinde aktiviteler hem kendinizi iyi hissetmenizi hemde kilonuzu denetim altında tutmanıza destek olacaktır.
Hamilelik esnasında yaşayacağınız bir hastalık, normalden kat be kat fazla tesir edecek iyileşme süreci daha sıkıntılı olacaktır. Bu şeklinde durumları yaşamamak için fazlaca özenli olmalı hastalık riski taşıyan durumlardan uzak durmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?