Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  6,8672
 • EURO
  7,8437
 • ALTIN
  399,54
 • BIST
  1,1411
Hamilelik İlk Belirtisi Nedir Nasıl Anlaşılır?

Hamilelik İlk Belirtisi Nedir Nasıl Anlaşılır?

Hamileliğin ilk haftalarından itibaren hormonların değişim göstermesiyle anne adaylarında ruhsal ve fiziksel birçok değişim gözlemlenir. Çoğu zaman bu değişim ve belirtiler adet ve adet öncesi dönemdeki (PMS) değişikliklerle karıştırılsa da ilerleyen haftalarla beraber belirtilerin artması “ Acaba gebe olabilir miyim?” şüphelerini beraberinde getirir.

Hamileliğin en yaygın belirtileri adet gecikmesi,halsizlik ve sürekli uyku hali,mide bulantısı,koku almada hassasiyet,göğüs ve göğüs ucu ağrısı,ani ruh hali değişimleri,sık sık idrara çıkma,akıntı ve kusma şeklindedir.

Hamilelik belirtisi denince ilk aklımıza gelen adetin gecikmesi durumudur.Eğer düzenli adet görüyor iseniz adetin gecikmesi durumunda ilk aklınıza gelen “Hamile miyim?”sorusu olacaktır.Adet gecikmenizin üzerinden en az on gün geçtikten sonra yapılacak kan testiyle gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Şayet düzenli adet görmüyor veya son adet tarihinizi hatırlamıyor iseniz hamileliğinizden emin olmak için test yapmadan önce bir süre daha beklemeniz yararınıza olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

error: Content is protected !!