Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,6432
 • EURO
  8,9020
 • ALTIN
  456,07
 • BIST
  1,1643
Hamilelik Sırasında Kadınları Bekleyen Zorluklar

Hamilelik Sırasında Kadınları Bekleyen Zorluklar

Hamilelik Sırasında Kadınları Bekleyen Zorluklar.

Hamilelik bazı kadınlar için çok zor geçebilir, gebelik dönemini sıkıntısız ve hafif geçiren kadın pek azdır. Özellikle istanbul gibi büyük bir metropolde stres altında olan kadınlarda Bu dönem değişimlerin başladığı, daha önce deneyimlemediği boyutta fiziksel ve ruhsal değişimlerin peşi sıra geldiği bir dönemdir.

Hamilelik ortalama 9 ay sürmektedir bu 9 ay boyunca neredeyse her gün kadınlarda bir değişiklik gözlemlenebilir. Bunların bir kısmı hormonların da etkisiyle ruhsal olacaktır. Ani kızgınlık ve sinir krizleri gibi durumlar, ağlama krizleri, tükenmişlik hissi gibi ruhsal sıkıntılara yol açabilecek durumlar görülmesi doğaldır.

Kadınlar için fiziki değişimi de göz ardı edemeyiz, ki bu değişimler gebelik boyunca kadının hayatını değiştirecek bu değişimlere ayak uydurmayı ve onlarla başa çıkmayı öğretecektir. Kadının en zor hamileliği ilk hamileliğidir, çünkü daha önce bu deneyimi yaşamamıştır. Birden fazla hamilelik yaşayan kadınlar, bu değişimlerin hangi dönem yaşanacağından nasıl atlatılacağına ve nasıl ayak uydurması gerektiğini bilecek ve ona göre davranacaktır.
Hamilelik sırasında kadınların 10-12kg kadar kilo alması ön görülür, bu kilo alımları beslenme alışkanlığınıza bağlı olarak artabilir de, kadını zorlayan noktalardan biride daha önce çıkmadığı ağırlıklara çıkmak ve getirdikleriyle yaşamak olacaktır.

meditasyon Hamilelik Sırasında Kadınları Bekleyen Zorluklar

Aşırı kilolu olmak herkes için yorucu bir durumdur yürümenizden, uykuya pek çok noktayı etkileyen aşırı kilolar hayat kalitesini oldukça düşüren, özellikle kadınların sevmeyeceği ve alışmakta güçlük çekeceği bir noktadır. Eklem ve bel ağrılarının şiddetlenmesini tetikleyebilir kilo alımı,hamilelik sırasında beslenmeye olağan dışı dikkat etmek hem kadın hem de bebeğin sağlığı için gereklidir.

Hamilelik sırasında dönem dönem hormonların aşırı salgılanması sonucu kadın kendini halsiz,uykuya meyilli hissedebilir. Spor yapmak sizi bu durumdan çıkartabilir daha zinde hissetmenizi sağlayabilir, ama spor için mutlaka doktorunuzun onayını almak şarttır. Riskli bir hamilelik geçiriyorsanız yapacağınız yanlış bir şey düşük yapmanızı sağlayabilir.

Doktorunuz onaylıyorsa yürüyüş gibi hafif sporlar, hamile pilatesi ve fitness gibi aktiviteler hem kendinizi iyi hissetmenizi hemde kilonuzu kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır.
Hamilelik sırasında yaşayacağınız bir hastalık, normalden kat be kat fazla etki edecek iyileşme süreci daha zorlu olacaktır. Bu gibi durumları yaşamamak için çok özenli olmalı hastalık riski taşıyan durumlardan uzak durmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46