Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Hamilelikte Hurma Tüketmenin Yararları - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.711,9300
 • EURO
  $0,9299
 • ALTIN
  $35.989,4600
 • BIST
  $177,9100
Hamilelikte Hurma Tüketmenin Yararları

Hamilelikte Hurma Tüketmenin Yararları

Gebelikte hurma tüketmenin yararları bayağı fazla olmakla beraber en önemli faydası doğumu kolaylaştırıcı tesirinin olmasıdır. Gebeliğin son haftalarında her gün tertipli hurma yiyen hamile bayanların tüketmeyen gebelere gore rahim açılmalarının daha oldukça ve doğum kasılmalarının ise daha azca olduğu gözlenmiştir. Diğeri yararları içinde ise gebelikte anneye olmasıyla beraber karnındaki bebeğine de oldukca fazla yararı olmasıdır. […]

Gebelikte hurma tüketmenin yararları bayağı fazla olmakla beraber en önemli faydası doğumu kolaylaştırıcı tesirinin olmasıdır. Gebeliğin son haftalarında her gün tertipli hurma yiyen hamile bayanların tüketmeyen gebelere gore rahim açılmalarının daha oldukça ve doğum kasılmalarının ise daha azca olduğu gözlenmiştir. Diğeri yararları içinde ise gebelikte anneye olmasıyla beraber karnındaki bebeğine de oldukca fazla yararı olmasıdır. Hurma içeriğindeki B9 vitamini bir diğeri adıyla folik asit ve demir yardımıyla bebeğin gelişiminde büyük rol oynar.

 

Ek olarak gebelik ve lohusalık döneminde de içeriğindeki çeşitli vitaminler ve de minerallerle vücudun gereksinim duyduğu takviyeleri karşılar ve süt üretimini arttırır. Hamilelikte hurma tüketmenin yararı olmasıyla beraber sakıncaları da olabilir. Gebeliğin ilk haftalarında ve hamilelik süresince düşük riski olan gebeliklerde rahim kaslarını çalıştırdığı için erken doğum yada düşüklere sebebiyet verebilir. Bu yüzden tüketmeden ilkin doktorunuza danışmanız hem yavrunuz hem de sizin açınızdan yararlı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?