Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Huzurlu Bebekler Için Doğru Bebek Yatağı Seçimi - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.645,2200
 • EURO
  $0,9523
 • ALTIN
  $36.895,1400
 • BIST
  $176,0800
Huzurlu Bebekler için Doğru Bebek Yatağı Seçimi

Huzurlu Bebekler için Doğru Bebek Yatağı Seçimi

Huzurlu Bebekler için Doğru Bebek Yatağı Seçimi   Bebeğin sağlığı ve doğru gelişmesi tüm ebeveynler için önem arz eder. Doğduğu günden itibaren tüm ilgiyi üzerine çeken ve üzerine titrenen bebeklerin gelişimlerine her yönden dikkat edilmesi gerekir. Günün büyük bölümünü uykuda geçiren bebekler içinse uyku alanının konforu oldukça önemlidir. Özellikle 0-3 yaş aralığında hızla gelişen bebeklerin […]

Huzurlu Bebekler için Doğru Bebek Yatağı Seçimi

Huzurlu Bebekler Için Doğru Bebek Yatağı Seçimi Bebek Yatagi 1

 

Bebeğin sağlığı ve doğru gelişmesi tüm ebeveynler için önem arz eder. Doğduğu günden itibaren tüm ilgiyi üzerine çeken ve üzerine titrenen bebeklerin gelişimlerine her yönden dikkat edilmesi gerekir. Günün büyük bölümünü uykuda geçiren bebekler içinse uyku alanının konforu oldukça önemlidir. Özellikle 0-3 yaş aralığında hızla gelişen bebeklerin zihinsel ve bedensel gelişimlerinin büyük bölümü bu dönemde şekillenir. Bu yaş aralığındaki bebeklerin ise günün 14 saatten fazlasını uykuda geçirdikleri düşünüldüğü zaman bebek yatağı seçimi de daha fazla önem kazanır. Uyku eksperi Yataş Bedding bebekleriniz için de en doğru bebek yatağı modellerine imza atar. Yataş’ın bebek yatak modelleri bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin sağlıklı şekilde ilerlemesi baz alınarak uzmanlar tarafından tasarlanır. Markanın bebek yatağını tercih eden ebeveynler gönül rahatlığıyla bebeklerini izlerken bebekler huzurlu uykunun tadını çıkarır.

 

Bir Bebek için Yatak Neden Önemlidir?

 

Doğru bir yatak sadece bebekler için değil tüm bireyler için önemlidir. Bebek yatağının ekstra önemli olmasının sebebi ise yetişkinlere göre uykuya ayırdıkları vaktin daha çok olmasıdır. Yeni doğmuş bir bebek günde 16-20 saat uyurken yaklaşık 1.5 aylık olduğu zaman bu süre 15-16 saate düşer. 1 yaşına kadar 10-12 saat civarında aralıksız uyuyan bebeklerin genel uyku süreleri 10 saatin üzerindedir. Gelişimlerinin çoğunu uykuda tamamlayan bebekler için uyku evresi çok önemlidir. Sağlıklı zihinsel ve fiziksel gelişim için kesintisiz uykuya ihtiyaçları olan bebeklerin uyku süresi önemlidir. Kesilen uykular gelişimlerini olumsuz etkiler. Gün içinde öğrendiklerini uyku esnasında işleyen miniklerin öğrenme adımı uyku esnasında gerçekleşir. Öğrenme süreci bir yetişkin için ne kadar önemliyse bir bebek için 2 kat daha önemlidir. Çevresini yavaş yavaş algılayan bebeklerin algı seviyesinin ve öğrenme bilinçlerinin sağlıkla gelişmesi için sağlıklı ve kesintisiz uyumaları gerekir. Fiziksel ve özellikle zihinsel gelişimin kesintiye uğramaması için bebeklerin kaliteli uykuya ve doğru bebek yatağına ihtiyaçları vardır.

 

En İyi Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

 

Bebeğin, içinde rahat edebileceği aynı zamanda malzemeleriyle sağlığına olumsuz etki yaratmayacak bir bebek yatağı seçilmelidir. Bebeklerin küçük olmasına aldanarak ufak ölçülerde ürün seçmek doğru değildir. Hızla büyüyen ve sürekli hareket halinde olan yapıları düşünüldüğü zaman ebat olarak geniş bir yatak almak doğru olur. Beşik ile bebek yatağı arasında boşluk kalması durumunda bebeğiniz zarar görebilir. Bu sebepten ötürü beşiğin içinde tam oturan bir bebek yatağı seçilmelidir.

 

Kemik gelişimleri henüz tamamlanmayan bebekler için yatağın sert veya yumuşak olması da kaliteli uykuyu belirleyen diğer etkendir. Bebeğin vücudunu tam olarak kavrayamayan ve bebeğin içine gömülmesine sebep olduğu için kemik gelişimini olumsuz etkileyen yumuşak bebek yatağı modelleri tercih edilmemelidir. Aynı şekilde sert yataklar da naif bedenini ağrıtacağı için yine omurilik sağlığı bundan olumsuz etkilenir ve konforsuz bir uyku deneyimi yaşar. Bunun için ortopedik bebek yatağı tercih edilebilir.

 

Bebek yatağı yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi de sağlıklı uyku için önemli olan faktörlerdendir. Doğal materyallerden üretilen yataklar, bebeğin herhangi bir alerjik reaksiyona maruz kalmadan huzurla uyumasını sağlarken cilt ve beden sağlığını olumsuz yönde etkilemez. Pamuk malzemeden tasarlanan modeller onların narin cildine uygun olurken terletmeyen kumaşlar tercih edilebilir.

 

Çift taraflı kullanılabilecek, nefes alabilen hava kanallarına sahip, orta sertlikle olan ve herhangi bir bakteri üremesine izin vermeyen yapıya sahip olan bebek yatağı tercih edilmelidir. Kaliteli bir yatak seçimi bebeğin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilir. Bebeklerin uykularının kesilmemesi, fiziki sağlıkları için doğru gelişimin sağlanması için belirli kriterlere dikkat edilerek doğru ürün seçilmelidir.

 

Yataş Bedding, bebeği için yatak arayan ebeveynlerin tüm taleplerini dinleyerek en son teknoloji ile en sağlıklı yataklara imza atar. Onun hassas teni için en konforlu modelleri size sunar. Yataş bebek yatakları; küf, mantar, bakteri oluşumuna karşı dirençli yapılarıyla bebeğinizin sağlığını korurken huzurlu uykunun anahtarını ailenizle buluşturur. Birbirinden konforlu ürünler için Yataş Bedding’in internet sitesini ziyaret edebilir ve bebeğiniz için en iyi yatağı seçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?