Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Kapatıcı Ve Pudra Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kapatıcı Ve Pudra Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Doğru kapatıcıyı seçmek en az fondöten kadar önemlidir. Kapatıcı tonlarını da seçerken cilt tonunuza uygunluğuna çok dikkat etmelisiniz. Kapatıcılar fondötenden sonraki aşamadır. Doğru bir görünüm için kesinlikle fondötenden sonra kullanmalısınız. Stick, likit gibi çeşitleri olan kapatıcılar özellikle göz altındaki koyu halkaları, sivilceleri ve lekeleri gizlemede kullanılır. Fondötenden sonra bu bölgelere uygulayarak güzel bir görünüm elde […]

Doğru kapatıcıyı seçmek en az fondöten kadar önemlidir. Kapatıcı tonlarını da seçerken cilt tonunuza uygunluğuna çok dikkat etmelisiniz. Kapatıcılar fondötenden sonraki aşamadır. Doğru bir görünüm için kesinlikle fondötenden sonra kullanmalısınız. Stick, likit gibi çeşitleri olan kapatıcılar özellikle göz altındaki koyu halkaları, sivilceleri ve lekeleri gizlemede kullanılır. Fondötenden sonra bu bölgelere uygulayarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Pudranın kullanım amaçları başında makyajı sabitleme ve kalıcılığını arttırma, kapatıcı ve fondöten gibi likit ürünlerin çizgilere dolmasının önüne geçmektir. Renkli pudralar, transparan pudralar ve sıkılaştırılmış pudralar şeklinde kullanım amaçlarına göre çeşitleri bulunan pudraların ne için kullanıldığının yanı sıra doğru kullanımı da önemlidir. Öncelikle doğru uygulama yapmak için doğru fırça seçimi yapmalısınız. Süngerler yerine yumuşak ve sık kıllı fırçalar pudrayı daha doğru dağıtmanızı sağlar. Pudrayı tüm yüze uygulamak pürüzlü bir görünüme neden olacağından sadece yağın yoğun olduğu T bölgesine uygulamak daha doğru olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46