Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Karanlık Ortamlar Nasıl Aydınlatılır?

Karanlık Ortamlar Nasıl Aydınlatılır?

Güneş görmeyen ya da loş olarak adlandırılan alanları aydınlatmak için ışığın gelişine bağlı olarak aynaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Güneşten daha etkili bir biçimde yararlanmak ve evin içerisinde tutmak için aynaların yeri oldukça önemlidir. Klasik dekorasyon içerisinde değerlendiren aynalara yönelmek de önemli bir seçim olarak görülebilecek türde yer alacaktır. Karanlık ortamları aydınlık gösterme konusunda halılar da […]

Güneş görmeyen ya da loş olarak adlandırılan alanları aydınlatmak için ışığın gelişine bağlı olarak aynaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Güneşten daha etkili bir biçimde yararlanmak ve evin içerisinde tutmak için aynaların yeri oldukça önemlidir. Klasik dekorasyon içerisinde değerlendiren aynalara yönelmek de önemli bir seçim olarak görülebilecek türde yer alacaktır.

Karanlık ortamları aydınlık gösterme konusunda halılar da dikkat edilmesi gereken bir husus olarak görülmektedir. Halıların açık tonlarda olmasının yanı sıra derinlik içererek; bulundukları konumun daha büyük görünüm sağlayabilecek bir etmende bulunması gerekmektedir. Açık ve yumuşak renklere yönelmek de bu konuda önemli bir seçim olarak ifade edilen bir detaydır.

Karanlık ortamların doğru bir biçimde ışıklandırılması da loş olan bu kısımların etkili bir şekilde aydınlatılmasında yardımcı olacaktır. Bu durum aynı zamanda da aydınlatmada kullanılacak olan araçların nereye konulması konusunda da hesaplamalar yapılması gerekmektedir.  Ampulün etrafını kapatmayan duy ya da avizelere yönelmek de bu alanların daha fazla ışık almasını sağlayacak unsur olarak görülebilecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46