Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.083,9600
 • EURO
  $0,6061
 • ALTIN
  $32.734,1100
 • BIST
  $128,1900
Kaş Uzatma ve Kalınlaştırma Şekilleri

Kaş Uzatma ve Kalınlaştırma Şekilleri

Kaş Uzatma ve Kalınlaştırma Şekilleri Yeterince uzun ve kalınlıkta olan kaşlar gözlerinizin bakışını ve görünüşünü değiştirecektir. Peki kaşlarınızın kalınca ve uzun olmamasından şikayetçi misiniz? Kim bilir size vereceğimiz rahat şekilleri uygulayarak hayalinizdeki uzun ve kalınca kaşlara kavuşabilirsiniz.İçindekiler Kaşlarınızın uzamasını ve kalınlaşmasını istiyorsanız bunlara dikkat edin Sıcak ağdanızı ve cımbızınızı asla kaşlarınızda kullanmayın. A, C, B3 […]

Kaş Uzatma ve Kalınlaştırma Şekilleri

Yeterince uzun ve kalınlıkta olan kaşlar gözlerinizin bakışını ve görünüşünü değiştirecektir. Peki kaşlarınızın kalınca ve uzun olmamasından şikayetçi misiniz? Kim bilir size vereceğimiz rahat şekilleri uygulayarak hayalinizdeki uzun ve kalınca kaşlara kavuşabilirsiniz.İçindekiler

Kaşlarınızın uzamasını ve kalınlaşmasını istiyorsanız bunlara dikkat edin

 1. Sıcak ağdanızı ve cımbızınızı asla kaşlarınızda kullanmayın.
 2. A, C, B3 ve en önemlisi E vitaminlerini tertipli olarak almaya çalışın.
 3. Günde minimum 8 bardak su için.
 4. Bol miktarda lif içeren sebzeler tüketmeye çaba edin.
 5. Bileşik ürünleri kaşlarınızda kullanmadan ilkin iki kere düşünün ve içeriklerini ne olursa olsun okuyun.
 6. Kaşlarınıza ağır makyajlar yapmaktan kaçının.

Kaşlarınızı uzatıp kalınlaştıracak naturel yöntemler

Yöntem 1 – Fırça ile kaş uzatma

Günde iki kere kaşlarınıza uygun bir fırça ile, kaş diplerinden başlayıp kaşlarınızın uzama yönünde masaj yapar şeklinde tarayın. Bu işlemi uygularken hafifçe bir yağ ile ıslatabilirsiniz.

Yöntem 2 – Vazelin ve Hint yağı ile kaş uzatma

Bir parça pamuğa, zeytin yağı, Hint yağı, E vitamini yağı yada vazelinden birisini sürerek kaşlarınıza güzelce uygulayın. Bunu günde iki kere tertipli olarak uygularsanız hem kaşlarınız uzayacak hem de gürleşecektir.

Yöntem 3 – Badem yağı ile kaş kalınlaştırma

Badem yağı saç ve kaş kalınlaştırmada kullanılabilecek bir özelliğe haizdir. Her gece yatmadan ilkin tertipli olarak badem yağını kaşların çıkış yönünde kökten uca doğru sürerek daha kalınca kaşlara haiz olabilirsiniz.

Yöntem 4 – Hindistan cevizi yağı ile kaş gürleştirme

Bir kulak çubuğunu Hindistan cevizi yağına batırın ve peşinden kaşlarınıza sürün. Bu işlemi gece yatmadan ilkin yapın ve sabaha kadar kaşlarınızda kalmasını sağlayın. Sabah yüzünüzü yıkayıp durulayın. Bu işlemi günlük olarak yaptığınızda kaşlarınızın gürleştiğini görmüş olacaksınız.

Yöntem 5 – Zeytinyağı ile kaş uzatma

Zeytinyağı ihtiva etmiş olduğu A ve E vitamini ile saçların ve vücudumuzda bulunan diğeri kılların büyümesine destek verir. Fakat kullanacağınız yağın ne olursa olsun sızma zeytinyağı olmasına itina gösterin.

Bir kaç damla zeytinyağını parmak uçlarınıza damlatın ve gene parmak uçlarınız ile kaşlarınıza bir kaç dakika masaj yapın. Yıkayıp durulamadan ilkin 1-2 saat yağın iyice nüfus etmesine izin verin. Haftada 2-3 kez bu şekilde tekrarlayarak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Yöntem 6 – Aloe vera jeli ile kaş uzatma

Aloe vera muhteşem bir nebat ve aloe vera ile meydana getirilen birçok cilt ve saç bakımı mevcut. Aloe vera yapraklarından çıkan şifalı jel ile kaşlarınızı uzatmanız da mümkün. Yapışkan olmaması ve cilt tarafınca hızlıca emilmesi en büyük artıları.

Aloe vera bitkisinin en dıştaki katmanını soyup içindeki jeli akıtın. Bu jel ile kaşlarınıza nazikçe masaj yapın. Aloe vera jelinin kaşlarınız tarafınca iyice emildiğinden güvenilir olana kadar masaj halletmeye devam edin. 30 dakika sonrasında yıkayabilirsiniz. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Kaş uzatmaya ve kalınlaştırmaya yardım edecek bitkisel karışımlar

1. Kaş köklerini güçlendiren karışım

 • 1 yiyecek kaşığı çörek otu yağı
 • 1 yiyecek kaşığı Hint yağı

Hint yağını ve çörek otu yağını karışmasını sağlayarak bir şişeye koyun. Bu şişeyi buzdolabında saklayabilirsiniz. Her gün parmak uçlarınızla, bu karışımla kaşlarınızın çıkış yönlerinde masaj yapabilirsiniz. Bu karışımla yapacağınız masaj kaş köklerini güçlendirecek ve uzamasını da hızlandıracaktır.

2. Kaş kalınlaştırıcı karışım

 • 1 diş sarımsak
 • 1 yiyecek kaşığı zeytin yağı

1 diş sarımsağı ortadan ikiye bölün. Parçalardan birini bir kaşınız ötekini diğeri kaşınız için kullanacaksınız. Sarımsağı kaşınıza sürerken iyice bastırarak içindeki suyun da çıkıp bölgeye nüfus etmesini sağlamalısınız. Zeytin yağını da ılık bir hale gelene kadar kısık yakıcı ocakta ısıtın. Sarımsak sürdüğünüz kaşlarınızı zeytin yağı ile güzelce masaj yapın ve ovalayın. Bu karışımı gece yatmadan ilkin sürerek sabah kalktığınızda bol miktarda su ve sabunla paklayın.

3. Kaş rengini koyulaştıran karışım

 • 2 yiyecek kaşığı Aloe vera jeli
 • 4 yiyecek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yağ ve jeli karışmasını sağlayarak bir şişe içinde saklayın. Bu karışımı haftada 2 yada 3 kere kaşlarınıza masaj yaparak sürerseniz, daha kalınca ve koyu renkte kaşlara haiz olabilirsiniz.

4. Kaş güçlendirici tonik

 • 4 yiyecek kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 1 çay kaşığı çay ağacı yağı
 • 1 çay kaşığı misket limonu suyu
 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • Pamuk topu

Tüm malzemeleri bir cam şişeye boşaltın ve kapağını sıkıca kapattıktan sonrasında iyice çalkalayın. Bu karışıma pamuk topunu batırarak kaşlarınıza sürün. 30 dakika emilmesini bekledikten sonrasında bol miktarda su ile durulayın. Bu işlemi kaşlarınız istediğiniz forma ulaşana kadar günde bir yada iki kez uygulayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı kaşları oluşturan kıllardaki folikülleri ve cildi besleyerek kaşlarınızın daha güçlü bir yapıya ulaşmasını sağlar. Limonlardaki asitler de kıl köklerindeki tıkanıkların ve kirlerin açılmasına ve bu bölgelerin temizlenmesine destek verir.

5. Kaş besleyici yağ karışımı

 • 2 yiyecek kaşığı susam yağı
 • 5-6 damla biberiye yağı
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • Pamuk topu

Yağları birbirine karıştırın ve peşinden limon suyunu da ilave ederek karıştırmaya devam edin. Bir pamuk topu yardımı ile bu karışımı kaşlarınıza uygulayın. Otuz dakika bekledikten sonrasında yıkayabilirsiniz. Bu işlemi günde 2 kez tekrarlayın.

6. Kaş uzatıcı soğan suyu kürü

 • 1 küçük soğan
 • 2-3 yiyecek kaşığı su
 • 1 yiyecek kaşığı limon suyu

Soğanı soyup doğradıktan sonrasında blenderda karışmasını sağlayarak krem kıvamına gelmesini sağlayın. Bir kulak çubuğu yardımı ile kaşlarınıza sürün ve 1 saat kalmasını sağlayın. 1 saat sonrasında çıkarmak için suyun içinde limon suyunu inceltin ve pamuk topu ile kaşlarınıza sürerek soğanları çıkartın. Peşinden yıkayıp durulayabilirsiniz. Gün aşırı uygulayacağınız bu kür soğanda bulunan sülfür yardımıyla kaşlarınızın uzamasını sağlayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?