Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Kek Yapmanın Püf Noktaları

Kek Yapmanın Püf Noktaları

Kabaran Enfes Bir Kek Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir? Kek yapma konusunda bazıları kendi pek güvenmez ve ömür boyu kabaran, tam kıvamında kek yapmak için yeni tarifler kovalar durur. Aslında işin gerçeği kek yapmanın mutlaka uygulanması gereken temel bazı püf noktaları vardır ve bu püf noktalarına uyduğunuz sürece yaptığınız kek mutlaka enfes bir kek olacaktır. İşte […]

Kabaran Enfes Bir Kek Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

kek tarifi Kek Yapmanın Püf Noktaları

Kek yapma konusunda bazıları kendi pek güvenmez ve ömür boyu kabaran, tam kıvamında kek yapmak için yeni tarifler kovalar durur. Aslında işin gerçeği kek yapmanın mutlaka uygulanması gereken temel bazı püf noktaları vardır ve bu püf noktalarına uyduğunuz sürece yaptığınız kek mutlaka enfes bir kek olacaktır. İşte bu yazımızda kek yapmanın püf noktalarını sizler için paylaşıyoruz.

Öncelikle iyi bir kek yaptığınızdan emin olmanın ilk şartı kekin kabarık olmasıdır. Kabarık kek yapmanın sırrı da şeker ve yumurtada saklı. Yumurtanın ve şekerin çok iyi bir şekilde çırpılması ve şeker eriyene kadar çırpma işleminin sürdürülmesi şart.

Ama ondan da önce yumurta ve buzdolabından çıkardığınız tüm malzemelerin oda sıcaklığına getirilmiş olması gerekiyor. Kekin malzemelerinin ısıları birbirine ne kadar yakınsa kekiniz o kadar leziz ve kabarık olacaktır.

Lezzetli ve kabarık kek yapmanın diğer bir püf noktası da kekin hazırlıklarına başlamadan önce fırını ısıtmaya başlamanızdır. Kek hamurunu fırına koyduğunuzda fırının ideal ısıya ulaşmış olması önemli.

Uygulamanız gereken diğer bir püf noktası da kek ununun elenmesi. Elenen un havalanacak, topak kısımları varsa dağılacak ve diğer malzemeler ile daha iyi karışacaktır.

Ve en önemli püf noktalarından biri. Aslında neredeyse herkesin bildiği ama nedense uygulamak konusunda pek hassas davranılmayan keki tahta kaşık ya da spatula ile karıştırma kuralı. Bu kuralı da atlamayın, farkı göreceksiniz, bizden söylemesi!

Hepsi bu kadar mı dediğinizi duyar gibiyiz. Evet aslında temel kurallar bunlar. “Ama ben bu konunun tam anlamıyla uzmanı olmak istiyorum, bana daha fazla detay verin diyorsanız Ferishtah.com’un nefis ve kabaran kek yapmanın püf noktaları yazısına alalım. Keyifli okumalar!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46