Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Kek Yapmanın Püf Noktaları - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.568,6000
 • EURO
  $0,9024
 • ALTIN
  $35.003,7200
 • BIST
  $169,0000
Kek Yapmanın Püf Noktaları

Kek Yapmanın Püf Noktaları

Kabaran Enfes Bir Kek Yapmanın Püf Noktaları Nedir? Kek yapma mevzusunda bazıları kendi pek güvenmez ve yaşam boyu kabaran, tam kıvamında kek yapmak için yeni tarifler kovalar durur. Aslen işin gerçeği kek yapmanın ne olursa olsun uygulanması ihtiyaç duyulan temel bazı püf noktaları vardır ve bu püf noktalarına uyduğunuz sürece yaptığınız kek ne olursa olsun […]

Kabaran Enfes Bir Kek Yapmanın Püf Noktaları Nedir?

Kek Yapmanın Püf Noktaları Kek Tarifi

Kek yapma mevzusunda bazıları kendi pek güvenmez ve yaşam boyu kabaran, tam kıvamında kek yapmak için yeni tarifler kovalar durur. Aslen işin gerçeği kek yapmanın ne olursa olsun uygulanması ihtiyaç duyulan temel bazı püf noktaları vardır ve bu püf noktalarına uyduğunuz sürece yaptığınız kek ne olursa olsun enfes bir kek olacaktır. İşte bu yazımızda kek yapmanın püf noktalarını sizler için paylaşıyoruz.

Ilk olarak iyi bir kek yaptığınızdan güvenilir olmanın ilk şartı kekin kabarık olmasıdır. Kabarık kek yapmanın sırrı da şeker ve yumurtada saklı. Yumurtanın ve şekerin oldukca iyi bir halde çırpılması ve şeker eriyene kadar çırpma işleminin sürdürülmesi koşul.

Fakat ondan da ilkin yumurta ve buzdolabından çıkardığınız tüm malzemelerin oda sıcaklığına getirilmiş olması gerekiyor. Kekin malzemelerinin ısıları birbirine ne kadar yakınsa kekiniz o denli leziz ve kabarık olacaktır.

Leziz ve kabarık kek yapmanın öteki bir püf noktası da kekin hazırlıklarına başlamadan ilkin fırını ısıtmaya başlamanızdır. Kek hamurunu fırına koyduğunuzda fırının ideal ısıya ulaşmış olması mühim.

Uygulamanız ihtiyaç duyulan öteki bir püf noktası da kek ununun elenmesi. Elenen un havalanacak, topak kısımları var ise dağılacak ve öteki malzemeler ile daha iyi karışacaktır.

Ve en mühim püf noktalarından biri. Aslen neredeyse her insanın bilmiş olduğu fakat nedense uygulamak mevzusunda pek duyarlı davranılmayan keki tahta kaşık ya da spatula ile karıştırma kuralı. Bu kuralı da atlamayın, farkı görmüş olacaksınız, bizlerden söylemesi!

Hepsi bu kadar mı dediğinizi duyar gibiyiz. Evet aslen temel kurallar bunlar. “Fakat ben bu mevzunun tam anlamıyla uzmanı olmak isterim, bana daha çok detay verin diyorsanız Ferishtah.com’un nefis ve kabaran kek yapmanın püf noktaları yazısına alalım. Keyifli okumalar!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?