Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.263,7600
 • EURO
  $0,6806
 • ALTIN
  $34.492,4000
 • BIST
  $141,6600
Kepçe Kulak Ameliyatı Tutarları Ne Kadar?

Kepçe Kulak Ameliyatı Tutarları Ne Kadar?

Kepçe Kulak Ameliyatı Tutarları Ne Kadar? Kulak estetiği ya da kepçe kulak ameliyatı sonrası bakım önemlidir şu sebeple ameliyat sonrasını etkileyebilir. Kepçe kulak estetiği sonrası bakım mevzusunda güzel duyu doktorunuzun uyarılarını dikkatle uygulayınız. Şu sebeple güzel duyu sonrası bakım ameliyat sonrasını pozitif yönde ya da negatif etkileyebilir. Kulak estetiği ameliyat sonunda kulaklar üstü sıkı bir pansuman sargısıyla kapatılır. Bunun amacı ameliyat […]

Kepçe Kulak Ameliyatı Tutarları Ne Kadar?

Kepce Kulak Ameliyati

Kulak estetiği ya da kepçe kulak ameliyatı sonrası bakım önemlidir şu sebeple ameliyat sonrasını etkileyebilir. Kepçe kulak estetiği sonrası bakım mevzusunda güzel duyu doktorunuzun uyarılarını dikkatle uygulayınız. Şu sebeple güzel duyu sonrası bakım ameliyat sonrasını pozitif yönde ya da negatif etkileyebilir.

Kulak estetiği ameliyat sonunda kulaklar üstü sıkı bir pansuman sargısıyla kapatılır. Bunun amacı ameliyat sonrası ödem, şişlik ya da kanama olsaılığını iyice azaltmaktır. Güzel duyu ameliyat ertesi günü sargı açılır ve daha gevşek bir sargı yada saç bandı ile kulak üst kısımları kapatılır. Kulak arkası ve önüne gazlı bez konur. Gazlı bez, terleme ile oluşabilecek nemi alır ve yaranın kuru kalmasını sağlar.

Saç bandı 4 gün sürekli takılır. Sargı bu süre sonunda çıkarılıp banyo yapılabilir. Dikiş alma problemi olmaz, dikişler eriyerek 2-3 haftada düşer. Banyodan sonrasında 1 saat kadar kulak arkasının kuruması için beklenip sonrasında tekrardan gazlı bez ve saç bandı takılır. Bu şekilde 1 hafta yalnız geceleri takılır. Bundan sonrasında isterseniz bir süre gündüz de saç bandıı takabilirsiniz. Saç bandının amacı tamamen kulakları koruma amaçlıdır.

Ameliyat sonrası koruyucu antibiyotik kesinlikle kullanılmalıdır. Ameliyat bölgesinde iltihaplanma olması durumunda kulak açılabilir tekrardan ameliyat gerekebilir. Bir tek düzeltme ameliyatı için en doğrusu 6 ay beklenmesidir. Şu sebeple daha ilkin yapılacak girişimlerde kıkırdak doku normale dönmediği için dikişler sağlıklı konamaz tekrardan açılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?