Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,3753
 • EURO
  8,7730
 • ALTIN
  465,52
 • BIST
  1,1897
Kısırlık (İnfertilite) Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Kısırlık (İnfertilite) Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

İnfertilite olarak bilinen kısırlık rahatsızlığı kadınların hamile kalmasını engelleyen ve hiçbir zaman gebe kalamamalarına neden olan bir rahatsızlık olarak görülmektedir. Kadınların yaklaşık olarak %25’inde zaman zaman bu tehlike görülebilmektedir. Genel olarak 30 yaş civarında olan kadınlarda görülen bu risk, yaş ilerledikçe de artış gösteren bir pozisyonda yer alabilmektedir.

Kadınların 25 yaşına gelmeleriyle beraber kısır olup olmadıklarına dair tetkikler yaptırmaları gerekmektedir. 30 yaş civarında da bu tip tahlilleri 6 ile 12 ayda bir kez gerçekleştirmeleri de ifade edilmektedir. Bu noktada hassas olmaları gerektiği belirtilerek; cinsel sağlıkları açısından mutlaka gerçekleştirmeleri gereken bir işlem olarak ifade edilen bir uygulama olarak kendini göstermektedir.

Kısırlığın tedavi işlemi de mümkün olarak görülse de 6 aylık bir süre zarfında sonuçlanabilmektedir. Erkeklerde ve kadınlarda aynı anda gerçekleştirilecek olan bu tip tedavilerin büyük oranda faydalı sonuçlar sağladığı da gözden kaçmayan bir detaydır. Bu yüzden bu rahatsızlığın kolaylıkla tedavi edilebilecek türdeki bir durum olduğu da görülebilen bir konumda yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46
error: Content is protected !!