Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Klasik mi, Modern mi Retro mu? Hangi Koltuk Takımı Size Göre?

Klasik mi, Modern mi Retro mu? Hangi Koltuk Takımı Size Göre?

Klasik mi, Modern mi Retro mu? Hangi Koltuk Takımı Size Göre?   Her evde bulunan ana dekorasyon ürünü şüphesiz koltuk takımlarıdır. Kimi zaman salonların yıldızı olan büyük koltuk takımları kullanılırken, bazen de oturma odalarında L tipi ya da tekli koltuklar tercih edilir. Seçim yapmakta zorlanırsanız dekorasyon stiline göre koltuk takımı modelleri ve tasarımlardan ilham alabilirsiniz. […]

Klasik mi, Modern mi Retro mu? Hangi Koltuk Takımı Size Göre?

 

Her evde bulunan ana dekorasyon ürünü şüphesiz koltuk takımlarıdır. Kimi zaman salonların yıldızı olan büyük koltuk takımları kullanılırken, bazen de oturma odalarında L tipi ya da tekli koltuklar tercih edilir. Seçim yapmakta zorlanırsanız dekorasyon stiline göre koltuk takımı modelleri ve tasarımlardan ilham alabilirsiniz.

 

Klasik Dekorasyona Göre Koltuk Takımı

 

Klasik dekorasyon denilince akla ilk önce heybetle ve gösterişli koltuk takımları gelir. Eğer zamana ve trendlere meydan okuyan bir koltuk takımı düşünüyorsanız, deri oturma gruplarına yönelebilirsiniz. Tamamen el işçiliği ve bir sınıf ahşap malzeme ve deri kullanılarak üretilen seçkin klasik koltuk takımları, klasik dekorasyonda görünümün aslında hiç eskimeyecek yeni müjdeler. Ayrıca sağlamlığı ve dayanıklılığıyla çocuklarınıza ve hatta torunlarınıza kadar ilk günkü güzelliğiyle kalacak dense abartılmamış olur.

 

Minimal Dekorasyona Özgü Koltuk Takımıları

 

Salon ve oturma odalarında tercih edilen koltuk takımları her zaman klasik kalıplara uymak zorunda değildir. “Daha az eşya, daha çok alan” mantığı ile hareket eden minimalist dekorasyon da doku ve renkler yalın tercih edilir. Küçük bir televizyon ünitesi karşısına konumlandırılan krem rengi ya da bej renkli koltuk takımları ve bunlarla aynı renk minderler ile konfor yakalanabilir. Böyle bir alana farklı bir dokunuş yapmak isterseniz tek bir duvarda tuğla dekorasyonu tercih ederek doğallığı yakayalabilirsiniz. Dilerseniz koltuk takımının herhangi bir köşesine konumlandırılan uzanma koltuğu, hem bir berjer hem de ses dualarınız için keyifli bir alan oluşturabilir.

 

Modern Koltuk Takımlarına “Merhaba” Deyin

 

Eviniz için hem farklı ve modern hem de modüler koltuk takımları düşünüyorsanız sırt kısmı yükseklikleri farklı boylarda olan takımları tercih edebilirsiniz. Bu tür koltuk takımlarının oturulan sünger bölümü daha yumuşak ve derin olduğu için uzun vadede hem dayanıklılık hem de konfor sağlar. Eğer salonunuz ahşap yoğunluklu ise ikili ya da üçlü modern koltuk takımları da kullanarak L veya U tipi köşe takımları hazırlayabilir, duvar boyunca konumlandırırarak geniş bir salon havası yaratabilirsiniz.

 

İskandinav Stilin Baş Mimari Koltuklar

 

1950’li yıllarda İsveç, Norveç, Finlandiya ve Danimarka’da ortaya çıkan ve minimalizmin modern olarak yorumlandığı tasarıma İskandinav dekorasyon stili adı verilmiştir. Konforlu ve iyi tasarıma sahip koltuk takımları ile mobilyaların sadece varlıklı kişiler tarafından değil herkes tarafından kullanılabilir olmasını amaçlayan İskandinav stilin temel prensibi fonksiyonel ve modernist tasarımlar yaratmaktır. Eğer yaşam alanlarınızı İskandinav stile göre tasarlamak isterseniz, ince metal aksamlı koltuklar, aşağıya doğru genişleyen sağlam ayaklar ve köşeli yapıya sahip oturma alanlarından ilham alabilirsiniz. Son zamanların en popüler seçimlerinden biri olan iki yanında uzanan diyagonal kolçaklar da eklektik bir görünüm sunabilir.

 

Retro Stilin Koltuk Takımları

 

Yaşam alanlarınızda sıcak ve samimi görünümlere yer vermek, biraz da geçmişe dönüş yaparak canlı dokular ve renkleri öne çıkarmak istiyorsanız retro koltuk modellerinden faydalanabilirsiniz. Mor, pembe, turuncu, limon sarısı veya avokado yeşili gibi dikkat çekici renklerin yer aldığı retro koltuk takımlarını, patchwork veya pop-art tasarımlı minderle kombine edebilirsiniz. Retro tarzı bir salonda renklerin yanı sıra canlı desenlere sahip koltuk takımları ile mekana sıcak ve enerjik bir görünüm katabilirsiniz. Özellikle bu tür bir dekorasyonu duvarda kullanacağınız geometrik desenlerle birleştirirseniz tam bir retro havası elde edebiliriz.

 

Eklektik Stilin Sıra Dışı Koltuk Takımları

 

Koltuk takımı dekore ederken illaki birbiriyle aynı stildeki oturma gruplarını bir arada düzenlemek istemiyorsanız, eklektik stil tam size göre. Farklı renklerde ve desenlerde mobilyaların bir araya getirildiği koltuk takımları dinamik ruhunuza çok iyi gelecek. Örnek vermek gerekirse, bambuya benzeyen ahşap aksamlı kanepeler, eski çağlardaki tahtlara benzeyen tekli koltuk modelleri ve plastik sandalyelerden tanıdık gelen delikli formlu sandalyelere çeşitli desenler ve malzemeler eklenerek ortaya çıkan avangart bir salon takımı görenleri kendine hayran bırakabilir.

 

Tam da aradığınız gibi bir koltuk takımını Engince Mobilya’nın geniş ürün seçkisi arasında bulabilir, dilerseniz istediğiniz gibi kombine ederek tamamen size özgün alanlar yaratabilirsiniz. Ulaşılabilir koltuk takımı fiyatları ve kampanyalarını anında değerlendirebilir, beğendiğiniz modelleri satın alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM