Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Kordon Kanının Saklanması - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.635,0600
 • EURO
  $0,9480
 • ALTIN
  $36.782,4400
 • BIST
  $175,4400
Kordon Kanının Saklanması

Kordon Kanının Saklanması

Doğum esnasında bebeğin kordonunda kalan kordon kanı başlı başına kök hücredir. Sezeryan doğum yada düzgüsel doğum fark etmeden bebek doğduktan sonrasında kordondaki kan çekilmeden ilkin şırınga yardımıyla alınıp saklanır. Bunun için dünyanın her yerinde ve Türkiye de kordon kanı bankaları bulunmaktadır. Kordon kanının saklanıp saklanmaması mevzusu anne ve babaların kafasını bir fazlaca karıştırır. Kimi insanoğlu […]

Doğum esnasında bebeğin kordonunda kalan kordon kanı başlı başına kök hücredir. Sezeryan doğum yada düzgüsel doğum fark etmeden bebek doğduktan sonrasında kordondaki kan çekilmeden ilkin şırınga yardımıyla alınıp saklanır. Bunun için dünyanın her yerinde ve Türkiye de kordon kanı bankaları bulunmaktadır. Kordon kanının saklanıp saklanmaması mevzusu anne ve babaların kafasını bir fazlaca karıştırır. Kimi insanoğlu bunu gereksiz bulurken kimisi kesinlikle saklanması gerektirme ettiğini düşünür.

 

Kordon Kanını Saklamanın Yararları Nedir?

 

Kordon kanı başlı başına kök hücredir. Kök hücreler vücudun her yerinde kullanılabildiği için oldukça kıymetli ve insanoğlu için oldukça önemlidir. Kök hücreler tüm organların hücrelerine dönüşebilirler. Ek olarak insanların kemiklerinin içinde bulunan ilikte de kök hücreler bulunur yalnız kordon kanı alınırken bebeğe herhangi bir işlem yapılmadığı ve ameliyat şeklinde şeyler söz mevzusu olmadığı için kordon kanından kök hücre almak daha kolaydır. Kök hücreler bebeğin ileriki yaşlarında yaşayabileceği diyabet, kalp krizi sonucu doku kaybı, kan kanseri, anemi şeklinde hastalıklara ilaç olur. Bunun yanı sıra kordon kanından gerekseme duyulduğunda yalnız kanın sahibi değil aile üyeleri de faydalanabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?