Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,4539
 • EURO
  8,8289
 • ALTIN
  463,67
 • BIST
  1,1837
Kronik Yorgunluk Nedir Belirtileri Ve Tedavisi

Kronik Yorgunluk Nedir Belirtileri Ve Tedavisi

Kronik Yorgunluk Sendromu Nedenleri Nelerdir?

Hafife alınan bir rahatsızlık olarak görülse de kronik yorgunluk sendromu hem ciddi bir sağlık problemini ortaya koymada başlangıç evresi olarak görülmekte hem de kişilerin gündelik hayatlarını ciddi bir biçimde etkilemektedir.

Kronik yorgunluk sendromunun temel nedenlerinden bir tanesi glüten ve laktoz duyarlılığı olarak görülebilmektedir. Bağırsaklarda meydana gelen sorunların bağışıklık sistemini sürekli aktif olmaya zorlamasından ötürü yorgunluk ortaya çıkabilmektedir.

Bağırsaklarda yer alan ve bu organın işlemesine yarar sağlayan probiyotik adlı bakterilerin azlığı da kronik yorgunluğa neden olabilmektedir. Yanlış beslenme, antibiyotik kullanımı gibi durumlarda bu bakterilerin eksikliği söz konusu olabilmektedir. Bundan dolayı da kronik yorgunluk hissi uyandıran bir rahatsızlık olarak adlandırılmaktadır.

Bağırsak içerisinde meydana gelen enfeksiyonlar da kronik yorgunluğa neden olabilmektedir. Aynı zamanda da sinirleri ciddi oranda yıpratan Lyme hastalığı da bunun temel nedeni olarak görülebilir.

Metabolizmadaki vitamin ve mineral eksikliği de kronik yorgunluk nedenidir. Bu tip bir durum meydana geldiğinde gerekli eksikliklerin gıda ya da ilaç yoluyla telafi edilmesi gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46
error: Content is protected !!