Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Leptin Direnci Nedir? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.763,3100
 • EURO
  $0,9887
 • ALTIN
  $37.659,5600
 • BIST
  $183,3600
Leptin Direnci Nedir?

Leptin Direnci Nedir?

Leptin, vücutta yer edinen ana hormonlardan bir tanesi olarak adlandırılmaktadır. Vücudun açlık tokluk hissini denetim altına almasıyla bilinmektedir. Bu hormon yağ dokusu tarafınca sağlanabilmektedir. Kiloya bağlı olarak artıp azalan leptin hormonu; vücudun yağ oranıyla birlikte kendini göstermektedir. Leptinler dolaşım sisteminde bulunan kan içinde yer almıştır. Kandaki proteinlerle birlikte hareket ederek; enerji dengesini sağlamak amacıyla kendini […]

Leptin, vücutta yer edinen ana hormonlardan bir tanesi olarak adlandırılmaktadır. Vücudun açlık tokluk hissini denetim altına almasıyla bilinmektedir. Bu hormon yağ dokusu tarafınca sağlanabilmektedir. Kiloya bağlı olarak artıp azalan leptin hormonu; vücudun yağ oranıyla birlikte kendini göstermektedir.

Leptinler dolaşım sisteminde bulunan kan içinde yer almıştır. Kandaki proteinlerle birlikte hareket ederek; enerji dengesini sağlamak amacıyla kendini gösterir. Kan içinde bulunan leptin düzeyindeki azalmalar; vücudun yiyecek yeme gereksinimi duyduğunu işaret etmektedir. Sadece toksin ya da stresli durumlar leptin direncini ortaya koymuş ve sürekli olarak açlık hissine niçin olmuştur. Bu durum da kilo almaya davetiye çıkaran bir hareket olarak algılanmaktadır.

Kilo alımıyla leptin direnci aynı oranda yer almıştır. Yüksek leptin seviyelerine karşın hala açlık hissiyatı bulunan kişilerde yüksek gerilim, diyabet, aşırı kiloluluk ve nüzul şeklinde hastalıkların riskinde artış görülebilmektedir. Bunun yanında metabolizmada yavaşlama ve hareket güçlüğü şeklinde rahatsızlıklar da kendisini göstermektedir. Leptin direnciyle karşılaşmamak adına sıhhatli bir yaşam sürmek gerektiği de belirtilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?