Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.229,1300
 • EURO
  $0,6591
 • ALTIN
  $33.723,0800
 • BIST
  $137,1500
Maden Suyunun Cilde Yararları Nedir?

Maden Suyunun Cilde Yararları Nedir?

Maden Suyunun Cilde Yararları Nedir? Minerallerin yanı sıra yararlı bazı temel elementler p ihtiva eder: Bu içerikleri sebebi ile organik maden suları kıkırdak oluşumu, protein sentezi ve kemik oluşumu şeklinde bedensel işlevleri yerine getirmek için destek sağlar (two ). Yüz bakımı : Yüzünüzü cilt tipinize uygun bir sabunla ve ılık suyla güzelce ovalayarak sudan geçirin. […]

Maden Suyunun Cilde Yararları Nedir?

Minerallerin yanı sıra yararlı bazı temel elementler p ihtiva eder:
Bu içerikleri sebebi ile organik maden suları kıkırdak oluşumu, protein sentezi ve kemik oluşumu şeklinde bedensel işlevleri yerine getirmek için destek sağlar (two ).

Yüz bakımı : Yüzünüzü cilt tipinize uygun bir sabunla ve ılık suyla güzelce ovalayarak sudan geçirin. Hemen sonra yumuşak bir havlu ile kuru yer kalmayacak şekilde kurulayın. 2-3 dakika süresince, pamuğa damlattığınız maden suyunu yüzünüze uygulayın. Bu işlemi gece yapmadan ilkin uygulayın ve yüzünüzü havlu ile kurulayın. Sabah kalktığınızda bolca soğuk su ile yüzünüzü durulayın. Yüz cildinizi gençleştirip canlandıracak bu işlemi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Sivilce tedavisi : Bilhassa yüz bölgesindeki sivilcelerden kurtulmak için, 1 çay bardağı maden suyu içine 3-4 damla limon suyu damlatarak bir karışım elde edebilirsiniz. Sivilce olan bölgelerin üstüne sürebileceğiniz bu karışımı günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Geri bildiriminiz dimension daha iyi hizmet vermemize destek sağlar.

Cilt sıkılaştırıcı : Maden suyunu plastik bir kaba yada buz kalıbına koyarak dondurun. Donmuş maden suyu parçacıklarını cildinizde gezdirerek cilt sıkılaşması sağlayabilirsiniz. Yağlı ciltlerde isterseniz buz yapmadan ilkin içine limon suyu da ekleyebilirsiniz. Kuru ciltler süt ve badem yağı ekleyebilir. Karma ciltler ise, badem yağı ekleyebilir.

Bu içerikleri p diş çürüklerinin önlenmesi, hormon sentezi ve enzim üretimi şeklinde bazı biyolojik fonksiyonlar için son aşama lüzumlu olan elementlerdir (two ).

Selülitler için : Maden suyunun cilt sıkılaştırıcı özelliği yardımıyla, maden suyu ile meydana getirilen masaj selülitlerden kurtulmanıza destek olacaktır. 28

Makyaj temizleme : Evinizde maden suyu varken, hususi makyaj temizleme malzemelerine para vermenize gerek kalmamıştır. Maden suyunu pamuğa dökerek bununla rahatça makyajınızı temizleyebilirsiniz. İçerisindeki besleyici mineraller canlandırıcı özellik gösterecektir.
Maden Suyunu Cilt İçin Kullanırken Ikazlar Alacağınız maden suyunun içinde nitrit ve amonyak olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Maden suyunun içine limon suyu ekleyebilirsiniz fakat, marketlerde satılan limon aromalı maden suyu almayın aynı etkiyi vermeyecektir.

Kırılgan kılcal damarlara haiz kişiler buz kalıplarını yüzlerinde gezdirirken dikkatli olması gerekir şu sebeple yüze aşırı soğuk uygulamak kılcal damarları belirginleştirebilir.Maden suyu ile yüzünüzü temizlerken aşırı bir yanma oluyorsa denemeyin, cildinize zarar vermeyin. Aşırı yanma olan kişiler maden suyunu gazı kaçtıktan sonrasında ve daha ılık şekilde kullanabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Maden suyu cilt için yararlı mıdır?

Varlıklı nutrient içinde ne olduğu ile maden suyu cilt sağlığının korunmasına mühim katkıda bulunur. Cildi nemlendirir ve kırışıklıkları geciktirir. Maden suyu romatizma ve artrit ile ilişkili inflamasyonu azaltmaya destek sağlar. Maden suyu kalsiyum ihtiva eder mi? Maden suyu direkt kaynağında şişelenir ve çoğu zaman temel mineraller, bilhassa kalsiyum ve magnezyum ihtiva eder. Kati mineral bileşimi suyun nereden geldiğine bağlı olsa da, maden suyu içmenin çeşitli sıhhat yararları olabilir. Soda içmenin ziyanı var mıdır? Soda suyunun tek dezavantajı, birazcık asidik olmasıdır ve bilim adamları, diş minesini aşındırabileceğini düşünmektedir

Maden Suyunun Cilde Yararları

İçerisinde bulunan bolca oranda silisyum yardımıyla cildinizi güçlendirerek gözenekleri sıkılaştırır (3). Yüze pamuğa sürülerek uygulandığında temizleyici olarak kullanılabilir. Japonlar senelerdir bu yöntemi kullanmakta, hatta maden suyu banyosu bile Japonlar içinde popüler olarak yer almıştır. Maden suyu toksinlerden vücudunuzu, bilhassa p cildinizi arındırarak rahatlayıcı tesir yapar. Yağ yakıcı tesirinin (4) yanı sıra temizleyici tesiri ile vücudu kirlerden arındırır. Bilhassa sıcak havalarda hem içimi hem p cilde sürüldüğünde ferahlatıcı tesiri vardır. Yüz kenarlarında gülmekten oluşan mimik çizgilerine sürüldüğünde giderici tesir yapar

Maden Suyu İle Cilt Bakımı Uygulamaları

Peki günde minimal bir kere rahatça içebileceğimiz maden suyu cildimize ne şeklinde faydalar sağlıyor?
Tonik : Maden suyunu elma sirkesi ile karıştırıp tonik olarak kullanabilirsiniz. Eğer kokusu fena gelirse, içine gül suyu yada lavanta damlatabilirsiniz. 8 kaşık maden suyu için 1 kaşık elma sirkesi perfect orandır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?