Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Makyaj Yaparak Yüz Nasıl İnce Gösterilir ?

Makyaj Yaparak Yüz Nasıl İnce Gösterilir ?

Makyaj Yaparak Yüz Nasıl İnce Gösterilir ? Makyajla Yüz Nasıl İnce Gösterilir ?Bir kadının makyajla yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Makyajla başka birine benzemek bile mümkünken, yüzü daha ince ve zayıf göstermek oldukça kolay. Yuvarlak hatlara sahip kadınlar, bu makyajla daha zayıf bir görünüme kavuşacaklardır. Birkaç adımla istenilen şekilde bir yüz kazanılabilir. Öncelikle yüzü zayıf göstermek […]

Makyaj Yaparak Yüz Nasıl İnce Gösterilir ?

Makyajla Yüz Nasıl İnce Gösterilir ?Bir kadının makyajla yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Makyajla başka birine benzemek bile mümkünken, yüzü daha ince ve zayıf göstermek oldukça kolay. Yuvarlak hatlara sahip kadınlar, bu makyajla daha zayıf bir görünüme kavuşacaklardır. Birkaç adımla istenilen şekilde bir yüz kazanılabilir.

  1. Öncelikle yüzü zayıf göstermek için, yanakları değil; elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak gerekir. Bunun için elmacık kemiklerinin üstüne, göz altlarına ve çevresine aydınlatıcı sürmek gerekir. Elmacık kemiklerine ise cilt tonundan 1-2 ton koyu fondötenle gölgeleme yapılır.
  2. Kontur makyajı yapılabilir. Elmacık kemiklerini ortaya çıkardıktan sonra, kaşların üstüne, elmacık kemiklerinin altına ve burnun yan taraflarına aydınlatıcı; alnın üst taraflarına, burnun ortasına, çeneye ve yanakların altına koyu fondöten sürülür. Böylelikle kontur işlemi tamamlanmış olur. Kontur, yüz hatlarını ortaya çıkarır ve yüzünüzün daha kemikli görünmesini sağlar.
  3. Dikkati başka yerlere çekin. Eğer tombul bir yüze sahipseniz, karşınızdaki kişinin bakışları yanaklarınızda değil, dudaklarınızda veya gözlerde olmalıdır. Bunun için yoğun göz makyajı yapmak veya çarpıcı bir renk ruj sürmek faydalı olacaktır. Toprak rengi ve tonlarından kaçınılmalıdır. Kırmızı ruj, parlatıcılar ilk tercihiniz olsun. Göz makyajının da daha yoğun olması, yüzünüze yaptığınız konturleme işlemini arka plana atacaktır.
  4. Yanaklar önemlidir. Dikkati ne kadar da başka yere çekmek isteseniz, ilk göze çarpan yanaklar olacaktır. Bunun için allık kullanımı çok önemlidir. ‘Terrecota’ adı verilen allıklar, ışıltılı bir yapıya sahip oldukları için yüzün daha ince ve parlak görünmesini sağlar.
  5. Eğer yüzünüzün daha zayıf görünmesini istiyorsanız, ince kaşlardan kaçının. İnce kaş, yüzünüzün daha dolgun görünmesini sağlar. Eğer kalın kaşlarınız yoksa, kaş kalemiyle kaşlarınıza biraz dolgu yapabilirsiniz.

Vücudumuzun ince veya kalın olması önemli değil, çünkü bu tüyolar ile yüzünüzü ince gösterebilirsiniz. Yüz tipinize göre yaptığınız makyaj, sizi daha güzel gösterecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46