Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.725,8600
 • EURO
  $0,9839
 • ALTIN
  $37.210,4000
 • BIST
  $180,7600
Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen mide bulantıları kusma ile birleşerek kişiler için büyük rahatsızlıklar oluşturabilmektedir.  Bir nedene bağlı olmadan ruhsal olarak da mide bulantıları görülebilir. Bu şeklinde durumları gidermek için nefes alıp verme, tuzlu gıdalar tüketme, dışarı çıkıp temiz nefes alma şeklinde yöntemler uygulanabilir. Hafifçe nedenler ile oluşabileceği şeklinde ciddi […]

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişen mide bulantıları kusma ile birleşerek kişiler için büyük rahatsızlıklar oluşturabilmektedir.  Bir nedene bağlı olmadan ruhsal olarak da mide bulantıları görülebilir. Bu şeklinde durumları gidermek için nefes alıp verme, tuzlu gıdalar tüketme, dışarı çıkıp temiz nefes alma şeklinde yöntemler uygulanabilir.

Hafifçe nedenler ile oluşabileceği şeklinde ciddi nedenlerden kaynaklı mide bulantıları da görülebilmektedir. Beyin tümörü, bazı gıdaların niçin olduğu zehirlenmeler, vertigo, bağırsaklarda oluşan ilthaplar, reflü, ülser, gastrit şeklinde pek oldukça hastalık mide bulantılarının temelini oluşturur.

Bilhassa hamileliğin ilk başlarda bayanlar oldukça sık olarak mide bulantıları ile karşılaşmaktadırlar. Bu bulantıların sebebi genel anlamda fizyolojiktir.  Şiddetli migren ağrıları yaşayan bireylerde de mide bulantıları oluşabilir. Birçok bağırsak ve mide hastalıklarının da bulantı üstünde tesirleri büyüktür. Bu hastalıklardan bazıları hepatit, midenin gerilmiş olması, pankreaslarda oluşan hastalıklar, mide fıtıkları, midenin tahrişi, böbrekler ve safra kesisi hastalıkları, kabızlık, hazımsızlık şeklinde durumlardır. Mide bulantısına ne iyi gelir?

Stres ve sıkıntılar sonucunda mide bulantılarına ve mide hastalıklarına oldukça sık rastlanır. Vücut stres karşısında aşırı adrenalin salgılar ve buna bağlı olarak da mide bulantıları meydana gelir. Bunun haricinde kişilerde bulunan ruhsal hastalıklar da mide bulantısı yaşanma ihtimali yüksektir.

 • Zencefil özelikle mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının giderilmesinde oldukça yararlı sonuçlar gösteren bitkilerin arasındadır. Meydana getirilen araştırmalar sonrasında bir çok ilaçtan bile daha etkili olduğu gözlemlenmiştir. Mide kaslarını gevşetmesinin yanında mide asit dengesini de düzenlemektedir. Midenin temizlenmesini sağlayarak hastalık veren maddelerin dışarı atılımını kolaylaştırır. Mide bulantınız oluştuğu vakit taze zencefili pişmemiş olarak yiyebilirsiniz. Bunun yanında bir su bardağı sıcak su içinde demleyerek de içebilirsiniz.
 • Rezene mide bulantıları tedavisinde eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş yöntemlerden birisidir. Midenin rahatlamasını elde eden bu nebat aynı anda mideyi gevşetecektir. Günde 1 bardaktan fazla içilmesi oldukça önerilmemektedir. Bir su bardağı sıcak su içine atacağınız bir miktar rezeneyi demledikten sonrasında eleyerek içiniz.
 • Mide bulantısı esnasında bulantınızı bastırmak için elma sirkesine başvurabilirsiniz. Bir su bardağı su içine bir yiyecek kaşığı da elma sirkesi ilave ederek oluşan karışımı içebilirsiniz.
 • Nanenin sakinleştiri tesirleri mide bulantıları üstünde de oldukça etkili olmaktadır. Bulantı esnasında oluşabilecek kusma reflekslerinin önüne geçmektedir. Bir su bardağı sıcak su içine atacağınız birkaç nane yaprağını demleyerek içebilirsiniz. Bununla beraber pişmemiş olarak da yiyebilirsiniz. Hazırladığınız nane çayının içine limon sıkarsanız tesirini daha süratli görmüş olacaksınız.
 • Mide bulantılarında oldukça bilinmeyen yöntemlerden birisi de turşu suyu tüketimidir. İçerdiği probiyotikler sebebi ile sindirim sistemi rahatsızlıklarının giderilmesini ve rahatlamasını sağlar. Bir bardak su içine ekleyeceğiniz bir çay kaşığı turşu suyunu içtiğiniz vakit bulantının kısa sürede geçtiğini görebilirsiniz.
 • Antibakteriyel özellik taşıyan soğan mide rahatsızlıklarının giderilmesini sağlamaktadır. Soğanı mide bulantılarınızı gidermek için kullanacaksanız zencefil ile karışmasını sağlayarak içebilirsiniz. Bir miktar soğanın suyunu sıktıktan sonrasında birazcık da içine rendeden geçirilmiş zencefil ilave edin ve için. Tadı sizi rahasız edebilir fakat bulantılarınıza iyi gelecektir.
 • Mide mukozasının artırılmasında yararlı bir meyve olan muz midenizi koruyarak bulantılarınızı giderecek leziz çözümlerden birisidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?