Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Migren Nedir Neden Olur?

Migren Nedir Neden Olur?

Migren Nedir Neden Olur? Migren, insanların hayatını doğrudan etkileyen bir ağrı çeşididir. Migren ağrıları başın bir bölümünde meydana gelerek o bölgede baskı ve şiddetli ağrılar meydana getirir. Aynı zamanda midede bulantı zaman zaman kusma ışığa ve sese duyarlılığa sebep olur. Migren, ara ara gelen ve uzun süren ağrılar, şiddetli bir şekilde ve zonklama şeklinde ağrılar […]

Migren Nedir Neden Olur?

Migren, insanların hayatını doğrudan etkileyen bir ağrı çeşididir. Migren ağrıları başın bir bölümünde meydana gelerek o bölgede baskı ve şiddetli ağrılar meydana getirir. Aynı zamanda midede bulantı zaman zaman kusma ışığa ve sese duyarlılığa sebep olur. Migren, ara ara gelen ve uzun süren ağrılar, şiddetli bir şekilde ve zonklama şeklinde ağrılar gibi belirtilerle kendini gösterir.

Migren Nedenleri

Migrenin henüz neyden kaynaklandığı tam olarak tespit edilememiştir ama genel olarak genetik ve çevresel faktörlerin etkili olduğu düşünülmektedir. Genetik sebeplerle ortaya çıktığında omurilik soğanıyla doğrudan ilişkilidir. Kafamızda bulunan sinirlerin fazlaca uyarılmasından dolayı damarlar genişler. Bu değişiklik migren ataklarına sebep olur.

Migren ataklarını azaltmak için alkol kullanımına ve sıvı tüketimine dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra uzun süre televizyon izlemek veya bilgisayara bakmak da migreni tetikler. Migren ataklarınızın önüne geçmek için aç kalmamalı, düzenli uyku uyumalı ve en önemlisi stresten uzak durmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46