Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Migren Nedir Niçin Olur? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $3.310,6600
 • EURO
  $1,3045
 • ALTIN
  $47.697,1000
 • BIST
  $186,0900
Migren Nedir Niçin Olur?

Migren Nedir Niçin Olur?

Migren Nedir Niçin Olur? Migren, insanların yaşamını direkt etkileyen bir ağrı çeşididir. Migren ağrıları başın bir bölümünde meydana gelmiş olarak o bölgede baskı ve şiddetli ağrılar meydana getirir. Bununla beraber midede bulantı ara sıra kusma ışığa ve sese duyarlılığa sebep olur. Migren, ara ara gelen ve uzun devam eden ağrılar, şiddetli bir halde ve zonklama […]

Migren Nedir Niçin Olur?

Migren, insanların yaşamını direkt etkileyen bir ağrı çeşididir. Migren ağrıları başın bir bölümünde meydana gelmiş olarak o bölgede baskı ve şiddetli ağrılar meydana getirir. Bununla beraber midede bulantı ara sıra kusma ışığa ve sese duyarlılığa sebep olur. Migren, ara ara gelen ve uzun devam eden ağrılar, şiddetli bir halde ve zonklama şeklinde ağrılar şeklinde emarelerle kendini gösterir.

Migren Sebepleri

Migrenin nerede ise neyden kaynaklandığı tam olarak tespit edilememiştir fakat genel olarak genetik ve çevresel faktörlerin etkili olduğu düşünülmektedir. Genetik sebeplerle ortaya çıktığında omurilik soğanıyla direkt ilişkilidir. Kafamızda bulunan sinirlerin fazlaca uyarılmasından dolayı damarlar genişler. Bu değişiklik migren ataklarına sebep olur.

Migren ataklarını azaltmak için alkol kullanımına ve sıvı tüketimine dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra uzun süre tv seyretmek yada bilgisayara bakmak da migreni tetikler. Migren ataklarınızın önüne geçmek için aç kalmamalı, tertipli uyku uyumalı ve en önemlisi stresten uzak durmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?