Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,4243
 • EURO
  8,7846
 • ALTIN
  461,78
 • BIST
  1,1824
Miyom Nedir? Miyom Belirtileri nelerdir

Miyom Nedir? Miyom Belirtileri nelerdir

Miyom rahatsızlığı genel olarak rahmin dokusunda ortaya çıkan tümörler olarak adlandırılabilmektedir. Genel olarak 35 yaşını geçmiş olan kadınlarda sık sık görülmektedir. Kolaylıkla teşhis edilen bu rahatsızlık içerisinde kadınların östrojen hormonlarına dair ilaçlar verilebilmektedir. Söz konusu hormonun tümörleri büyütmesinden dolayı seviyesinin azaltılmasına dair bir süreç işlenebilecektir.

Miyoma bağlı olarak ortaya çıkan tümörler rahmin içerisinde ya da kas dokusunda yer alabilmektedir. Adet dönemlerinde aşırı bir ağrı yapacak olan bu tümörlerin, zaman zaman kanamayı engelledikleri de söylenebilmektedir. Aynı zamanda da tümörlerin zaman içerisinde büyümesiyle beraber, organlara baskı yapabilmesi gibi bir durum da görülebilecek ve ciddi bir şikayet olarak da adlandırılacaktır.

Miyom rahatsızlığının belli başlı belirtileri bulunmaktadır. Sırt ve bacaklarda ağrı hissiyle başlayacak olan bu ağrı aynı zamanda da dolgunluk hissi de yaratacaktır. Cinsel ilişki esnasında da ciddi ağrılara neden olabilecektir. Kabızlık, gaz sancıları ve sıklıkla idrara çıkmak gibi bir durum görülmesi de belirtiler arasında yer alan durumlar olarak adlandırılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46
error: Content is protected !!