Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Modacılık Sektöründe Başarılı Olmanın Yolları

Modacılık Sektöründe Başarılı Olmanın Yolları

Modacılık Sektöründe Başarılı Olmanın Yolları Değişime Açık Olmak Değişime açık olmanın ise iki önemli saç ayağı bulunmaktadır. Bunlar merak ve yaratıcılıktır. Fakat her iki ayağın bir bireyde toplanabilmesi için öncelikle bulunması gereken özellik değişime açık olmaktır. Değişime açık olmayan bir moda tasarımcısı ya da herhangi bir birey moda ile ilgili gelişmelere kapalı kalacak ya da […]

Modacılık Sektöründe Başarılı Olmanın Yolları

Değişime Açık Olmak

Değişime açık olmanın ise iki önemli saç ayağı bulunmaktadır. Bunlar merak ve yaratıcılıktır. Fakat her iki ayağın bir bireyde toplanabilmesi için öncelikle bulunması gereken özellik değişime açık olmaktır. Değişime açık olmayan bir moda tasarımcısı ya da herhangi bir birey moda ile ilgili gelişmelere kapalı kalacak ya da herhangi bir şey anlamadan sadece çoğunluğun ardından gitmek adına modayı takip edecektir.

Aktif Olmak

Ülkemizde ve dünyada her şey büyük bir hızla değişmekte ve gelişmektedir. Bu değişiklik ya da gelişmelerin hızını takip edebilmek içinse bizlerinde aynı hızla hatta daha hızlı hareket etmemiz gerektiği çok açıktır. Tabi ki moda sektöründe de yeterli hıza sahip olmak için yeterince aktif olmak gerekir. Öyle ki aktif olmadığınız sürece ne kadar hıza sahip olursak olalım başarı elde etme oranı neredeyse %40-50 oranında kalacaktır. Aktif olmak beraberinde dikkati de getirir ve bu sayede etrafta olup biten her yeniliğin farkında olmayı sağlar.

 

Moda ya da başka herhangi bir sektörde başarı sağlamak için önce sevmek gerekir. Ayrıca sadece sevmekte yetmez beraberinde inançta olmalıdır. Ancak bu sayede daha önce bahsedilen ilk iki unsurun hayata geçirilmesi sağlanabilir. Çünkü moda sektöründe de başarı elde edebilmek için değişime açık olabilmek, aktif olmak ve dikkatle yenilikleri takip ederek başarı sağlamak için öncelikle sevmek ve inanmak gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46