Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Modelistlik Kursu Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $3.065,4200
 • EURO
  $1,1348
 • ALTIN
  $44.990,0000
 • BIST
  $172,5900
Modelistlik Kursu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Modelistlik Kursu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Modelistlik Kursu Modelistlik mesleği, stilistler tarafınca tasarlanan kıyafetlerin kalıplarını çıkarmak ve seri üretimini yapmaktan görevli olan meslek grubudur. Tekstil sektöründe son zamanlarda oldukça revaçta olan bu meslek grubunun eğitimi çeşitli modelistlik kursu tarafınca sağlanmaktadır. Tekstil Sektöründe Emek harcayarak Modelistliğe Yükselebilir Miyim? Tekstil sektörü içinde emek harcayarak yükselme şansınız vardır. Bu alanda çalışanların zaman içinde edinmiş […]

Modelistlik Kursu

Modelistlik mesleği, stilistler tarafınca tasarlanan kıyafetlerin kalıplarını çıkarmak ve seri üretimini yapmaktan görevli olan meslek grubudur. Tekstil sektöründe son zamanlarda oldukça revaçta olan bu meslek grubunun eğitimi çeşitli modelistlik kursu tarafınca sağlanmaktadır.

Tekstil Sektöründe Emek harcayarak Modelistliğe Yükselebilir Miyim?

Tekstil sektörü içinde emek harcayarak yükselme şansınız vardır. Bu alanda çalışanların zaman içinde edinmiş olduğu tecrübeler iş hayatında da yükselişe geçmelerine destek olmaktadır. Tekstil sektörü içinde edindiğiniz bilgiler ile değişik statülerde iş edinme şansınız vardır.

Modelistlik mesleği için ise durum daha farklıdır. Modelist olmak istiyorsanız:

 • Giyim kalıbı
 • Vasıta gerek kullanımı
 • Değişik tasarımlarda giyim kalıpları
 • Kumaş kalıpları
 • Seri üretim detayları

Benzer biçimde mevzularda eğitim almanız gerekir. Modelistlik mesleği teknik eğitime dayalı bir meslektir. Bundan dolayı bir modelistlik kursu almanız gerekir. Modelistlik kurslarında lüzumlu teknik eğitimler alabilirsiniz.

Modelistlik Kursundan Mezuniyet belgesi Alınır Mı?

Modelist olmak için çeşitli teknik eğitimler almanız gerekir. Bu eğitimler modelistlik kursu yardımıyla alabileceğiniz eğitimlerdir. Herhangi bir modelistlik kursu eğitimi almadan modelist olamazsınız.

Modelist olmak için gittiğiniz kursların eğitimleri aynı olsa da kurs sonrasında alacağınız belgeler değişik olabilir. Modelistlik kursuna birçok yerde gidebilirsiniz ve büyük markaların kursları olmadığı sürece yalnız sertifika alabilirsiniz.  Sadece meşhur markalar ya da bu sektörde kendini kanıtlamış kurslar bir mezuniyet belgesi da vermektedir.

Modelist Olmak İçin Sertifika Kafi Mi?

Modelist olmak istiyorsanız bir modelistlik kursuna katılmanız ve teknik eğitimlerinizi almanız gerekir. Modelistlik mesleği teknik eğitimlere dayalı bir meslektir. Bu niçin gittiğiniz kursların hepsinden seri üretim ya da giyim tasarımlarının kalıplarını çizme benzer biçimde birçok teknik eğitim alırsınız.

Modelistlik kurslarının büyük bir kısmı eğitim tamamlanması peşinden sertifika vermektedir. Eğitim almak isteyenler ise sertifikanın kafi olup olmadığı mevzusunda data sahibi olmak isteyebilir.

Modelist olmak için gittiğiniz kursta eğitiminizi tamamlamış olmanız sonucunda bir sertifika alırsınız. Bu sertifika hem iş bulma mevzusunda destek sağlar hem de sertifika almanız halinde modelist olmuş sayılırsınız. Modelistlik mesleğini yapmanız için aldığınız sertifika kafi olacaktır. Bazı kurslardan mezuniyet belgesi da alabilirsiniz. Mezuniyet belgesi da mesleğinizi icra etmeniz için geçerli bir belgedir.

İstanbul’ da etkinlik gösteren Yeni Umut Moda Akademisi sertifikalı modelistlik eğitimi vermektedir.

Modelistler İş Bulabilir Mi?

Modelistlik mesleği tekstil sektörü içinde yerini kabul eden mesleklerden biridir. Tekstil sektörü devamlı kendini yenileyen ve gereksinim duyulan bir sektördür. Her sürem yeni tasarımlar çıkması ya da hususi markaların kendilerine hususi tasarımlar yapması bu sektörü oldukça canlı tutmaktadır. Bununla beraber markalar içinde bir rekabet de söz mevzusudur. Bundan dolayı tekstil sektörü oldukça hareketli ve canlıdır.

Bu şekilde bir sektör içinde kalıp hazırlama ve seri üretim yapma mevzusunda lüzumlu eğitimleri almanız halinde iş bulma ihtimaliniz de yüksektir. Tekstil sektörü devamlı kendini yenileyen bir alan olduğundan eleman ihtiyacı da daima vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?