Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $3.230,3300
 • EURO
  $1,1916
 • ALTIN
  $46.488,2300
 • BIST
  $180,1000
Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri

Uzun bir zamanı olan dövmeler vücudunda kalıcı izler bırakmak isteyenlerin seçimidir. Yalnız görsel yönden değil, anlamları ile de hayatımızda önemli bir yere haizdir dövmeler. Kişiler, anlamlı dövme modelleri ile talihli olacaklarına ya da kötülüklerden korunacaklarına inanırlar. Mesela, eski Mısır’da hamile bayanlar göbeklerine örümcek ağı dövmesi yaptırırlardı. Annenin karnı büyüdükçe ağın da genişleyerek bebeği koruyacağına inanılırdı. […]

Uzun bir zamanı olan dövmeler vücudunda kalıcı izler bırakmak isteyenlerin seçimidir. Yalnız görsel yönden değil, anlamları ile de hayatımızda önemli bir yere haizdir dövmeler. Kişiler, anlamlı dövme modelleri ile talihli olacaklarına ya da kötülüklerden korunacaklarına inanırlar. Mesela, eski Mısır’da hamile bayanlar göbeklerine örümcek ağı dövmesi yaptırırlardı. Annenin karnı büyüdükçe ağın da genişleyerek bebeği koruyacağına inanılırdı.

Anlamlı Dövme Modelleri ve Fikirleri

Her insanoğlunun dövme sahibi olmak amacıyla değişik sebepleri vardır. Bazı dövmeler, tedavi edici ya da koruyucu bir görevi bulunmuş olduğu amacıyla tercih edilir. Son günlerde süregelen olması ve düşünülmeden yapılması yalnızca görsel yönden doygunluk eden dövmelere sebep olsa da insanoğlu tenlerinde taşıdıkları desenin anlamlı olmasını isterler. Siz de anlamlı dövme modelleri arayışında iseniz birbirinden değişik tasarımlardan meydana gelen listemizden esin alabilirsiniz.

Timshel Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri timshel dovme

John Steinbeck’in Cennetin Doğusu kitabında yer edinen “Timshel”, son aşama meşhur bir sözdür. İyilik ve fenalık içinde seçim yapmanın ihtimaller içinde bulunduğunu ifade eden sözcük, en anlamlı dövme modelleri içinde yer alır.

Nota Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri nota dovme

3 Nokta Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri 3nokta dovme

Nokta dövmeleri natural bir görünüm yaratmasının yanı sıra sayılarına gore değişik anlamları da karşılayabilir. Üç nokta dövmesi de İspanyolcada “Mi Vida Loca” manasına gelen “Benim deli hayatım” cümlesini ifade etmektedir.

Kağıt Tayyare Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri kagit ucak dovmesi

Seyyah ruhları temsil eden tayyare dövmeleri, eğlenmeyi seven bir kişilik manasına da gelir.

C’est la vie dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri cest la vie

Fransızca’da “Yaşam budur.” manasına gelen cümle, hepimiz amacıyla değişik anlamlar ifade edebilir. Genel olarak “C’est la vie” dövmesi, insana en düşünceli anlarında yol göstermek amacıyla kullanılır.

Güneş Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri gunes dovmesi

Mutluluktan yaratıcılığa kadar bir oldukca terimi karşılayan güneş dövmeleri canlılığı, tutkuyu, cesareti, sonsuz yenilenen gençliği, ışığı ve bilgiyi temsil etmek için kullanılır.

Tüy Dövmeleri

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri tuy dovmesi

Tüyün cinsine gore anlamları farklılık gösteren tüy dövmeleri, özgürlüğün simgesi olarak görülür.  Ek olarak meleklere gönderme meydana getiren tüy dövmeleri, bilhassa sırt, omuz şeklinde bölgelere uygulanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?