Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.768,5300
 • EURO
  $0,9812
 • ALTIN
  $37.525,7200
 • BIST
  $182,6000
Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri

Uzun bir tarihi olan dövmeler bedeninde kalıcı izler bırakmak isteyenlerin seçimidir. Sadece görsel yönden değil, anlamları ile de hayatımızda mühim bir yere sahiptir dövmeler. Kişiler, anlamlı dövme modelleri ile talihli olacaklarına ya da kötülüklerden korunacaklarına inanırlar. Örneğin, eski Mısır’da hamile kadınlar göbeklerine örümcek ağı dövmesi yaptırırlardı. Annenin karnı büyüdükçe ağın da genişleyerek bebeği koruyacağına inanılırdı. […]

Uzun bir tarihi olan dövmeler bedeninde kalıcı izler bırakmak isteyenlerin seçimidir. Sadece görsel yönden değil, anlamları ile de hayatımızda mühim bir yere sahiptir dövmeler. Kişiler, anlamlı dövme modelleri ile talihli olacaklarına ya da kötülüklerden korunacaklarına inanırlar. Örneğin, eski Mısır’da hamile kadınlar göbeklerine örümcek ağı dövmesi yaptırırlardı. Annenin karnı büyüdükçe ağın da genişleyerek bebeği koruyacağına inanılırdı.

Anlamlı Dövme Modelleri ve Fikirleri

Her insanın dövme sahibi olmak amacıyla değişik nedenleri vardır. Bazı dövmeler, tedavi edici ya da koruyucu bir rolü bulunduğu amacıyla tercih edilir. Son günlerde süregelen olması ve düşünülmeden yapılması yalnızca görsel yönden tatmin eden dövmelere sebep olsa da insanlar tenlerinde taşıdıkları desenin anlamlı olmasını isterler. Siz de anlamlı dövme modelleri arayışında iseniz birbirinden değişik tasarımlardan meydana gelen listemizden ilham alabilirsiniz.

Timshel Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri Timshel Dovme

John Steinbeck’in Cennetin Doğusu kitabında yer alan “Timshel”, son derece ünlü bir sözdür. İyilik ve kötülük arasında seçim yapmanın olası olduğunu ifade eden sözcük, en anlamlı dövme modelleri arasında yer alır.

Nota Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri Nota Dovme

3 Nokta Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri 3Nokta Dovme

Nokta dövmeleri natural bir manzara yaratmasının yanı sıra sayılarına göre değişik anlamları da karşılayabilir. Üç nokta dövmesi de İspanyolcada “Mi Vida Loca” manasına gelen “Benim deli hayatım” cümlesini ifade etmektedir.

Kağıt Uçak Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri Kagit Ucak Dovmesi

Gezgin ruhları temsil eden uçak dövmeleri, eğlenmeyi seven bir kişilik manasına da gelir.

C’est la vie dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri Cest La Vie

Fransızca’da “Hayat budur.” manasına gelen cümle, herkes amacıyla değişik anlamlar ifade edebilir. Genel olarak “C’est la vie” dövmesi, insana en düşünceli anlarında yol göstermek amacıyla kullanılır.

Güneş Dövmesi

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri Gunes Dovmesi

Mutluluktan yaratıcılığa kadar bir çok kavramı karşılayan güneş dövmeleri canlılığı, tutkuyu, cesareti, sonsuz yenilenen gençliği, ışığı ve bilgiyi temsil etmek için kullanılır.

Tüy Dövmeleri

Ne Dövmesi Yaptırsam Anlamlı Dövme Modelleri Tuy Dovmesi

Tüyün cinsine göre anlamları farklılık gösteren tüy dövmeleri, özgürlüğün simgesi olarak görülür.  Ayrıca meleklere gönderme yapan tüy dövmeleri, özellikle sırt, omuz gibi bölgelere uygulanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?