Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Omega 3 Nedir, Yararları Nedir? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.722,6000
 • EURO
  $0,9842
 • ALTIN
  $37.196,6800
 • BIST
  $180,7900
Omega 3 Nedir, Yararları Nedir?

Omega 3 Nedir, Yararları Nedir?

Omega 3 Nedir, Yararları Nedir? Omega-3 yağları vücudumuzun eğer olmazsa olmazlarından. Vücudumuzun ürettiği ve üretemediği bazı yağlar vardır. İşte burada vücudumuzun üretemediği omega3’ten bahsedeceğiz. Beynimizin %60’ı yağlardan oluşmakta. Ve bu yağların %35’ini bu doymamış uzun zincirli dediğimiz yağ asitlerinden oluşuyor.  Beyin için fazlaca mühim bulunduğunu buradan anlayabiliriz. Bu yağların vücutta sentezlenmesi mümkün olmadığı için dışardan alınması […]

Omega 3 Nedir, Yararları Nedir?

Omega 3 Nedir, Yararları Nedir? Omega 3

Omega-3 yağları vücudumuzun eğer olmazsa olmazlarından. Vücudumuzun ürettiği ve üretemediği bazı yağlar vardır. İşte burada vücudumuzun üretemediği omega3’ten bahsedeceğiz.

Beynimizin %60’ı yağlardan oluşmakta. Ve bu yağların %35’ini bu doymamış uzun zincirli dediğimiz yağ asitlerinden oluşuyor.  Beyin için fazlaca mühim bulunduğunu buradan anlayabiliriz. Bu yağların vücutta sentezlenmesi mümkün olmadığı için dışardan alınması gerekir.

Balık Yağı = Omega-3 Denilebilir mi?

Balık yağlarında oldukça çok oranda bulunmuş olduğu için, balık yağı omega-3 ile aynıdır algısı oluşmuştur.  Sadece omega-3 yalnızca balık yağında değil, anne sütünde de bolca oranda omega-3 bulunmaktadır.

Balık yiyerek omega-3 ihtiyacı giderilebilir mi?

Haftada 150’şer gramdan üç kez balık yiyecek evet omega-3 ihtiyacımızı karşılar. Sadece burada iki mühim nokta var. Birincisi yediğimiz balık derin ve soğuk su balıkları doğrusu omega-3 açısından varlıklı olmalı, ikincisi ise deniz kirliliği ve ağır metallerin fazla olduğu bölgelerin balığı olmamalı.

Omega-3’ün yararları nedir?

Omega-3 tüm hücrelerin zarlarında mevcuttur ve zarın yapı taşını oluşturur. Dolayısıyla tüm sistemlerin gelişmesi için gereklidir.  Tüm sistemler muntazam çalışırsa bağışıklık sistemimiz de kuvvetli olur.  Damar sertliğine neden olan yan plakları azaltır. Tromboz denilen pıhtılaşmayı  engellemiş olan süreçlere destek olarak kalpteki aritmileri engelleyip kalp krizlerinin engellenmesi noktasında yararlı olduğu kanıtlanmış bulgulardandır. Depresyonu ve saldırgan davranışları azalttığına dair emek harcamalar var. Bundan dolayı sinir uçlarındaki snapsların iletimine destek oluyor.  Hiperaktiviteli çocuklarda tedavinin bir parçası olarak yararlı olduğu görülmüştür. Alzheimer ve diyabet üstünde pozitif yönde emek harcamalar yapılmaktadır. D vitamini açısından da varlıklı olan balık yağı, kalsiyum’un kemiklerde emilmesi noktasında yardımcıdır. Dolayısıyla da direkt olmasa da dolaylı yoldan boy uzamasına katkı sağlar.

Omega-3 Iyi mi Tüketilmelidir?

Ilk olarak her mevzuda olduğu şeklinde bu mevzuda da bir tabip tavsiyesi alınmalı ve öncelik doktorunuzun tavsiyesi yönünde olmalıdır. Balık yağı kışın verilir yazın verilmez algısı yanlıştır. Doğru dozajda alındığı takdirde yaşam boyu kullanılabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?