Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Uzakdoğu kadınlarının uyguladığı güzellik sırlarından biri olan pirinç suyu maskesini sizler için anlatıyoruz. Maskenin özellikle ciltteki lekeleri, parlamaları ve renk farklılıklarını geçirdiği bilinmektedir. Asyalı kadınların yıllardır kullandığı ve güzelliklerini borçlu oldukları bu harika tarifi sizler için nasıl hazırlanacağını anlatalım. Evde pirinç ve suyla rahatlıkla herkesin hazırlayabileceği yapımı kolay bir maske tarifidir. Öncelikle maske kabımızın içerisine […]

Uzakdoğu kadınlarının uyguladığı güzellik sırlarından biri olan pirinç suyu maskesini sizler için anlatıyoruz. Maskenin özellikle ciltteki lekeleri, parlamaları ve renk farklılıklarını geçirdiği bilinmektedir. Asyalı kadınların yıllardır kullandığı ve güzelliklerini borçlu oldukları bu harika tarifi sizler için nasıl hazırlanacağını anlatalım.

Evde pirinç ve suyla rahatlıkla herkesin hazırlayabileceği yapımı kolay bir maske tarifidir. Öncelikle maske kabımızın içerisine yarım fincan kadar pirinci ilave ediyoruz. Daha sonrasında maske kabının yarısını alacak kadar su ilave ederek ve karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı 30 dakika kadar bekletelim ve daha sonra bir süzecek yardımıyla suyumuzu süzelim. Kâğıt maskemizi hazırlayalım eğer kâğıt maskeniz yok ise, bir kâğıt havluyu göz ve ağız kısmını keserek hazırlayabilirsiniz. Hazırladığımız pirinç suyu maskesinin içerisine kâğıt havlumuzu batırıp yüzümüze uyguluyoruz.  10 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Eğer alerjik sorunlarınız varsa lütfen bu maskeyi uygulamayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46