Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nedir? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.286,4400
 • EURO
  $0,8180
 • ALTIN
  $35.931,3500
 • BIST
  $156,6900
Saç Dökülmesinin Sebepleri Nedir?

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nedir?

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nedir? Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. İnsanlar günde yüz tele kadar saç kaybı yaşarlar fakat bu oldukça normaldir ve dökülen saçlar geri yerine gelir. Fakat bazı nedenlerden dolayı bu döngü bozulduğunda, dökülen saçların yerine gelmemesi durumunda kellik meydana gelebilir. Saç dökülmesi her bireyde meydana gelebileceği şeklinde erkeklerde daha yaygın bir halde kendini […]

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nedir?

Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. İnsanlar günde yüz tele kadar saç kaybı yaşarlar fakat bu oldukça normaldir ve dökülen saçlar geri yerine gelir. Fakat bazı nedenlerden dolayı bu döngü bozulduğunda, dökülen saçların yerine gelmemesi durumunda kellik meydana gelebilir.

Saç dökülmesi her bireyde meydana gelebileceği şeklinde erkeklerde daha yaygın bir halde kendini gösterir. Saç dökülmesinin en yaygın sebeplerinden biri kalıtımsaldır. Aileden gelen genlerle yavaş bir halde yada birden bire kellik meydana gelebilir. Hamilelik ve doğum şeklinde hormonal değişimler de geçici yada kalıcı saç dökülmesine niçin olabilir. Bunun yanı sıra kanser ilaçları yada antidepresan ilaçlarının yan tesiri olarak da yaşanabilir. Bazı vitamin ve minerallerin eksikliğinde de saç dökülmesi ile karşı karşıya kalınabilir.

SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL ÖNLENİR?

Saç dökülmesini önlemek için dökülmenin en başlangıcında gelen nedenlerden olan stresten ve sinirden uzak durmanız gerekir. Düzensiz uyumak ve beslenmek saçlarınızı tesirinde bırakır. Bu yüzden tertipli uyku ve beslenmeyle de saç dökülmesinin önüne büyük seviyede geçebilirsiniz. Saçlarınızı sık sık yıkamak ya da uzun süre süresince yıkamamak saçlarınızın dökülmesine sebep olur. Bu sebeple saçlarınızı tertipli bir halde yıkarsanız saçlarınızın dökülmesini önleyebilirsiniz.  Bununla birlikte saç tipinize uymayan şampuanlar kullanmak saçlarınızın dökülmesiyle sonuçlanır. Bu yüzden saç tipinize ve saçlarınızın gereksinimlerine gore şampuan seçimi yapmalısınız. Bitkisel içerikli şampuanları tercih ederseniz saç dökülmesini en aza indirebilirsiniz. Sigara içmek de sağlığınızı negatif etkilediği şeklinde saç sağlığınızı da kötü tesirinde bırakır. Sigarayı bırakarak saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz. Oldukca sık saç spreyleri ve saç jöleleri kullanmak saç köklerine zarar vererek dökülmelere yol açtığından bunların kullanımını en aza indirerek saçlarınızı koruyabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?