Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Nasıl Beslenmeliyiz? Günümüzde sağlıklı yaşam koşullarının zorlaşması, doğal olarak buna bağlı şekilde farklı hastalıkların ortaya çıkmasına ve insan ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Peki, sağlıklı bir yaşam için nasıl beslenmeliyiz? Sorunun cevabı ve beslenme ile sağlıklı yaşam ilişkisini, yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sebze Meyve Tüketimi Sağlıklı bir yaşam için, dikkat etmemiz gereken en […]

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Günümüzde sağlıklı yaşam koşullarının zorlaşması, doğal olarak buna bağlı şekilde farklı hastalıkların ortaya çıkmasına ve insan ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Peki, sağlıklı bir yaşam için nasıl beslenmeliyiz? Sorunun cevabı ve beslenme ile sağlıklı yaşam ilişkisini, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sebze Meyve Tüketimi

Sağlıklı bir yaşam için, dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan biri doğal ortamda yetişen sebze ve meyve tüketimidir. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin ve minerali içeren bu besin kaynakları, sağlıklı bir yaşamın temelini oluşturmaktadır.

Yağ Tüketiminden Kaçının

Mümkün olduğu kadar başta katı yağlar olmak üzere, yağ tüketiminden uzak durmaya çalışın. Sıvı yağ tercihlerinizi ise, sağlıklı yağlardan yana yapmakla birlikte bu yağları da az tüketmeye özen gösterin.

En Az 2 Litre Su İçin

Gün içerisinde yayarak, her gün ortalama 2 litre su içmeye özen gösterin. Sağlıklı bir vücut için önerilen günlük su tüketim miktarı, sağlıklı yaşam için oldukça önemlidir.

Protein Ağırlıklı Beslenme

Sağlıklı yaşam için nasıl beslenmeliyiz? Sorusuna verilebilecek cevaplardan biri de, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu protein almak olacaktır. Her insan günlük vücudunun ağırlığının 1.5 katı protein almalıdır.

Öğün Atlamayın

Sabah kahvaltılarını ihmal etmemek koşuluyla, gün içerisinde öğün atlamadan beslenmek beslenmeye dayalı sağlıklı bir gelişim için önemli etkenler arasındadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46