Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.097,6300
 • EURO
  $0,6210
 • ALTIN
  $33.483,8300
 • BIST
  $133,5300
Sezaryen Sonrası Düzgüsel Doğum Mümkün

Sezaryen Sonrası Düzgüsel Doğum Mümkün

Sezaryen sonrasında vajinal doğum halletmeye (SSVD) denir. Sezaryen sonrası düzgüsel doğum yapmak mümkün olabilir yalnız, daima sıhhatli olmayabilir. Sezaryen sonrası düzgüsel doğum, doğum öncesinde bebek ve annenin esenlik kontrolleri yapıldıktan sonrasında planlanarak gerçekleştirilmelidir. Düzgüsel doğumun sıhhatli olmayacağı kabul edilen gebeliklerde acilen sezaryen doğuma başvurulabilir. Eğer anne birden fazla bebeğe hamileyse, hamileliği sorunlu geçiyorsa, 2 yada […]

Sezaryen sonrasında vajinal doğum halletmeye (SSVD) denir. Sezaryen sonrası düzgüsel doğum yapmak mümkün olabilir yalnız, daima sıhhatli olmayabilir. Sezaryen sonrası düzgüsel doğum, doğum öncesinde bebek ve annenin esenlik kontrolleri yapıldıktan sonrasında planlanarak gerçekleştirilmelidir. Düzgüsel doğumun sıhhatli olmayacağı kabul edilen gebeliklerde acilen sezaryen doğuma başvurulabilir. Eğer anne birden fazla bebeğe hamileyse, hamileliği sorunlu geçiyorsa, 2 yada daha oldukca sezaryen doğum yapmışsa, bebek doğum kanalında değilse sezaryen sonrası düzgüsel doğum mümkün değildir.

 

Sezaryen doğum sonrası vajinal doğumun bazı riskleri vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi rahmin yırtılma riskidir. Bu durumda düzgüsel doğum mümkün değildir. Yırtılma sebebiyle rahim kasılamaz ve bebeği itemez. Yırtılmanın büyümesi anne de iç kanamaya yol açabilir. Anne her koşulda her iki doğuma da hazırlıklı olmalıdır. Tüm hastaneler ve doktorlar hastaları herhangi bir sakıncası yoksa düzgüsel doğuma teşvik etmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?