Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir ?

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir ?

Siyah noktalar cildimizde ki gözeneklerin içerisinde yağ ve kir birikmesi sonucu veya gözenekleri ölü derilerin tıkamasıyla oluşur. Cildimiz için sağlıklı olmadığı gibi kötü bir görüntüye de sahiptir. Siyan noktaları temizlemenin farklı yolları vardır. Bunlardan ilki siyah nokta bandıdır. Piyasa da çeşitli kozmetik firmalarının ürettiği siyah nokta temizleme bantları kalıcı sonuç sağlamasa da çok fazla tıkanmamış […]

Siyah noktalar cildimizde ki gözeneklerin içerisinde yağ ve kir birikmesi sonucu veya gözenekleri ölü derilerin tıkamasıyla oluşur. Cildimiz için sağlıklı olmadığı gibi kötü bir görüntüye de sahiptir. Siyan noktaları temizlemenin farklı yolları vardır. Bunlardan ilki siyah nokta bandıdır. Piyasa da çeşitli kozmetik firmalarının ürettiği siyah nokta temizleme bantları kalıcı sonuç sağlamasa da çok fazla tıkanmamış gözeneklerde ki siyah noktaları temizlemekte başarılıdır. Gözenekleriniz açıkken uygularsanız daha iyi sonuçlar alırsınız. Mesela duştan hemen sonra uygulamaya başlayabilirsiniz. Bunun dışında her yerde bulabileceğiniz siyah nokta maskelerini de kullanabilirsiniz.

Evde yapacağınız bazı yönetmelerle de siyah noktalarınızı temizleyebilirsiniz. Piyasada satılan siyah nokta temizleme aletleri de işinizi fazlasıyla görecektir. Siyah noktaları sıkmak her ne kadar doğru olmasa da çok fazla derindeki siyah noktaları temizlemek için kullanılan bir yöntemdir. Yüzünü uygulayacağınız 15 dakikalık buhar banyosu sonrasında siyah noktalarınızı sıkabilirsiniz. Siyah noktalarınızın oluşmaması için düzenli peeling yapmaya çalışın. Gözeneklerinizin tıkanmaması için asla makyajla yatmayın. Düzenli olarak tonik kullanmayı ihmal etmeyin. Cilt temizliğinize özen göstererek siyah noktaların önüne geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46