Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Sperm Yutunca Hamile Kalınır mı?

Sperm Yutunca Hamile Kalınır mı?

Sperm Yutunca Hamile Kalınır mı? Başta oral ilişki olmak üzere farklı yollarla girilen ilişki neticesinde ortaya çıkan sperm yutulması nedeniyle, sperm yutulunca hamile kalınır mı? Sorusu, kadında gebelik endişesi taşıması nedeniyle sıklıkla sorulmaktadır. Hamilelik oluşumu için, vücudun belirli aşamalardan geçmesi ve gebeliğin gerçekleşeceği rahme spermin ulaşması gerekmektedir. Tıpta gebeliğin oluşmasının en temel yolu, spermlerin kadının […]

Sperm Yutunca Hamile Kalınır mı?

Başta oral ilişki olmak üzere farklı yollarla girilen ilişki neticesinde ortaya çıkan sperm yutulması nedeniyle, sperm yutulunca hamile kalınır mı? Sorusu, kadında gebelik endişesi taşıması nedeniyle sıklıkla sorulmaktadır.

Hamilelik oluşumu için, vücudun belirli aşamalardan geçmesi ve gebeliğin gerçekleşeceği rahme spermin ulaşması gerekmektedir.

Tıpta gebeliğin oluşmasının en temel yolu, spermlerin kadının rahmine yani yumurtalarına ulaşmasıyla gerçekleşmektedir. Sperm yutulması gibi bir durumda spermler rahme ulaşmadığı için, gebelik gibi bir durum tıbben mümkün değildir.

Bir kadının hamile kalabilmesi için spermin ilişki esnasında rahme boşaltılması ve yumurtayı döllemesi gerekir. Bunun dışında tüp bebek yöntemi gibi farklı yöntemlerle de, spermin rahme enjekte edilerek gebeliğin sağlanması mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46