Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Stres Hastalığı: Bruksizm Nedir ? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.586,2500
 • EURO
  $0,9136
 • ALTIN
  $35.282,9300
 • BIST
  $170,8800
Stres Hastalığı: Bruksizm Nedir ?

Stres Hastalığı: Bruksizm Nedir ?

Stres Hastalığı: Bruksizm Nedir ? Stres bozukluğu sebebiyle bir çok süre uyku esnasında kendini gösteren bruksizm istemsiz diş sıkılma olarak tabir edilmektedir. Bu durum küçümsenmeyecek kadar sıkıntılı bir sürece insanı sokmaktadır. Gerek toplumsal yaşamı etkilemesi gerekse diş çene yapısını bozması benzer halde durumları yaşatmaktadır. Sürekli Stres Altındaysanız Dikkat Tıpta ki adı ile bruksizm şu demek […]

Stres Hastalığı: Bruksizm Nedir ?

Stres bozukluğu sebebiyle bir çok süre uyku esnasında kendini gösteren bruksizm istemsiz diş sıkılma olarak tabir edilmektedir. Bu durum küçümsenmeyecek kadar sıkıntılı bir sürece insanı sokmaktadır. Gerek toplumsal yaşamı etkilemesi gerekse diş çene yapısını bozması benzer halde durumları yaşatmaktadır.

Sürekli Stres Altındaysanız Dikkat

Tıpta ki adı ile bruksizm şu demek oluyor ki diş sıkma durumu gün içinde yaşamış olduğunuz strese bağlı olarak geceleri uykunuz da ortaya çıkıyor. Siz bu durumu fark etmeseniz de sabah uyandığınız zaman yada gün içinde diş ve çene tarafında ağrılara yol açıyor. Geceleri bilincinde olmadan çeneniz dişlerinizi birbirine kenetliyor ve bu zaman geçtikçe artarak kötü bir hal alıyor.

Bruksizm Kimlerde Görünür

Diş sıkma (Bruksizm) %80 hanımlarda daha oldukca görünmektedir. Bunun yanı sıra sınav periyodu aşırı stres yaşayan öğrencilerde de baş göstermektedir. Bu durumdan kurtulmanın en önemli yolu stresten olabildiğince uzak durmaya çalışmaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?