Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Stres Hastalığı: Bruksizm Nedir ?

Stres Hastalığı: Bruksizm Nedir ?

Stres Hastalığı: Bruksizm Nedir ? Stres bozukluğu nedeniyle genellikle uyku esnasında kendini gösteren bruksizm istemsiz diş sıkılma olarak tabir edilmektedir. Bu durum azımsanmayacak kadar zorlu bir sürece insanı sokmaktadır. Gerek sosyal hayatı etkilemesi gerekse diş çene yapısını bozması gibi durumları yaşatmaktadır. Sürekli Stres Altındaysanız Dikkat Tıpta ki adı ile bruksizm yani diş sıkma durumu gün […]

Stres Hastalığı: Bruksizm Nedir ?

Stres bozukluğu nedeniyle genellikle uyku esnasında kendini gösteren bruksizm istemsiz diş sıkılma olarak tabir edilmektedir. Bu durum azımsanmayacak kadar zorlu bir sürece insanı sokmaktadır. Gerek sosyal hayatı etkilemesi gerekse diş çene yapısını bozması gibi durumları yaşatmaktadır.

Sürekli Stres Altındaysanız Dikkat

Tıpta ki adı ile bruksizm yani diş sıkma durumu gün içerisinde yaşamış olduğunuz strese bağlı olarak geceleri uykunuz da ortaya çıkıyor. Siz bu durumu fark etmeseniz de sabah uyandığınız zaman veya gün içerisinde diş ve çene tarafında ağrılara yol açıyor. Geceleri farkında olmadan çeneniz dişlerinizi birbirine kenetliyor ve bu zaman geçtikçe artarak kötü bir hal alıyor.

Bruksizm Kimlerde Görünür

Diş sıkma (Bruksizm) %80 kadınlarda daha çok görünmektedir. Bunun yanı sıra sınav dönemi aşırı stres yaşayan öğrencilerde de baş göstermektedir. Bu durumdan kurtulmanın en önemli yolu stresten olabildiğince uzak durmaya çalışmaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46