Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,6432
 • EURO
  8,9020
 • ALTIN
  456,07
 • BIST
  1,1643
Su Tüketimi Neden Önemlidir?

Su Tüketimi Neden Önemlidir?

Vücudun düzgün bir biçimde çalışabilmesi için su tüketmek oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Terleme ya da idrarla atılacak olan suyun telafi edilmesi amacıyla kilo başına 40 ml su tüketilmesi gerekmektedir. Su tüketilmemesi durumu zaman içerisinde ölümcül olabilecek durumların yaşanmasının temel sebebi olarak görülebilmektedir.

Su tüketmemek konsantrasyon güçlüğüne neden olabilmektedir. Beynin büyük bir bölümünün sudan oluşması da bu durumda önemli olarak baz alınması gereken bir gelişme olarak ifade edilebiliyor. Kısa süreli hafıza kaybı ve el- göz koordinasyonunda sorunlar gibi durumların yaşanması durumu görülebiliyor. Aynı zamanda da ince işçilik gerektiren eylemleri gerçekleştirmek daha da zor hale gelecektir.

Su tüketiminin gerçekleştirilmemesi, astım ya da alerjilere de davetiye çıkaran bir neden olarak adlandırılabiliyor. Su yardımıyla mikropların dışarı atılması konusunda suyun etkisi de kaçınılmaz olarak görülebiliyor. Aynı zamanda da mikroplara bağlı olarak ishal ya da yüksek ateş gibi durumlar da kişilerin başına gelen olumsuzluklar olarak adlandırılarak; su tüketiminin hayati olduğu da ifade edilebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46