Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Sütüm Bebeğime Yetmiyor, Ne Yapmalıyım?

Sütüm Bebeğime Yetmiyor, Ne Yapmalıyım?

Sütüm Bebeğime Yetmiyor, Ne Yapmalıyım? Hamilelik dönemi geçiren annelerin büyük sorunlarından birisi olan anne sütü yetmezliğidir. Anne sütü bebeğe yetmiyorsa ne gibi önlemler alınmalıdır? Bu problemin çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.   Emzirirken bebeğinize yeterli seviyede anne sütü veremediğinizi mi düşüyorsunuz? İlk defa anne olan kadınların bu problem ile çok fazla karşılaştıkları görüyoruz, eğer sizde böyle düşünüyorsanız, o […]

Sütüm Bebeğime Yetmiyor, Ne Yapmalıyım?

Hamilelik dönemi geçiren annelerin büyük sorunlarından birisi olan anne sütü yetmezliğidir. Anne sütü bebeğe yetmiyorsa ne gibi önlemler alınmalıdır? Bu problemin çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

 

Emzirirken bebeğinize yeterli seviyede anne sütü veremediğinizi mi düşüyorsunuz?

İlk defa anne olan kadınların bu problem ile çok fazla karşılaştıkları görüyoruz, eğer sizde böyle düşünüyorsanız, o zaman gelin birde uzman kişilerin ağzından bu konuyu dinleyin.

 

Bebeğiniz altını günde 6 kez ıslatıyorsa, sütünüz bebeğiniz için yeterlidir.

Bebeğinizi dört günde bir mutlaka tartın eğer kilosunda artış varsa anne sütünüz yararlı ve yeterli oluyordur.

Bebeğinizi emzirirken 15 dakikada 1 yapmaya dikkat edin, emzirme zamanlarınızın arasında 15 dakika olmalıdır. Eğer bebeğiniz emzirme sırasında uyuyorsa, uyandırıp emzirmeye devam edin.

Emzirmeden önce 1 bardak meyve suyu veya ılık şekerli su için. Bebeği çok fazla giydirmeyin ve rahat bir odada emzirmeyi tercih edin.

Bebeğinizi ilk 6 ayda emzirin, 4-6 aydan sonra düzenli şekilde ek gıdalara başlayabilirsiniz.

Annelerin günlük hayatlarında yemelerine dikkat etmeleri gerekir. Yeterli ve dengeli beslenmeleri ve mutlaka yemeğinde yoğurt, süt, peynir, yumurta ve et bulunmalıdır.

Sebze yönünden annelerin çok iyi beslenmeleri gerekir. Özellikle nohut, mercimek, pekmez ve şekerli bol sıvı önerilebilir.

Bu önerileri dikkate alırsanız, bebeğinizin sağlıklı ve yeterli beslenmesini sağlayabilirsiniz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46