Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.210,0000
 • EURO
  $0,6583
 • ALTIN
  $33.671,3800
 • BIST
  $137,6100
Sütüm Bebeğime Yetmiyor, Ne Yapmalıyım?

Sütüm Bebeğime Yetmiyor, Ne Yapmalıyım?

Sütüm Bebeğime Yetmiyor, Ne Yapmalıyım? Hamilelik periyodu geçiren annelerin büyük problemlerinden birisi olan anne sütü yetmezliğidir. Anne sütü bebeğe yetmiyorsa ne benzer biçimde önlemler alınmalıdır? Bu problemin çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.   Emzirirken bebeğinize kafi seviyede anne sütü veremediğinizi mi düşüyorsunuz? İlk kere anne olan hanımefendilerin bu sorun ile fazlaca fazla karşılaştıkları görüyoruz, eğer sizde bu şekilde […]

Sütüm Bebeğime Yetmiyor, Ne Yapmalıyım?

Hamilelik periyodu geçiren annelerin büyük problemlerinden birisi olan anne sütü yetmezliğidir. Anne sütü bebeğe yetmiyorsa ne benzer biçimde önlemler alınmalıdır? Bu problemin çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

 

Emzirirken bebeğinize kafi seviyede anne sütü veremediğinizi mi düşüyorsunuz?

İlk kere anne olan hanımefendilerin bu sorun ile fazlaca fazla karşılaştıkları görüyoruz, eğer sizde bu şekilde düşünüyorsanız, o vakit gelin birde uzman kişilerin ağzından bu mevzuyu kulak verin.

 

Yavrunuz altını günde 6 kez ıslatıyorsa, sütünüz yavrunuz için yeterlidir.

Bebeğinizi dört günde bir ne olursa olsun tartın eğer kilosunda artış var ise anne sütünüz yararlı ve kafi oluyordur.

Bebeğinizi emzirirken 15 dakikada 1 hayata geçirmeye dikkat edin, emzirme zamanlarınızın içinde 15 dakika olmalıdır. Eğer yavrunuz emzirme esnasında uyuyorsa, uyandırıp emzirmeye devam edin.

Emzirmeden ilkin 1 bardak meyve suyu yada ılık şekerli su için. Bebeği fazlaca fazla giydirmeyin ve rahat bir odada emzirmeyi tercih edin.

Bebeğinizi ilk 6 ayda emzirin, 4-6 aydan sonrasında tertipli şekilde ek gıdalara başlayabilirsiniz.

Annelerin günlük hayatlarında yemelerine dikkat etmeleri gerekir. Kafi ve dengeli beslenmeleri ve ne olursa olsun yemeğinde yoğurt, süt, peynir, yumurta ve et bulunmalıdır.

Sebze yönünden annelerin fazlaca iyi beslenmeleri gerekir. Bilhassa nohut, mercimek, pekmez ve şekerli bolca sıvı önerilebilir.

Bu önerileri dikkate alırsanız, bebeğinizin sıhhatli ve kafi beslenmesini sağlayabilirsiniz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?