Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Tane Düzensizliği Nedir? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $3.301,8100
 • EURO
  $1,3000
 • ALTIN
  $47.715,7800
 • BIST
  $185,7400
Tane Düzensizliği Nedir?

Tane Düzensizliği Nedir?

Tane Düzensizliği Nedir? Sağlıklı ve hormonları tertipli bir halde çalışan hanımefendiler her dönem, zamanı ulaştığında tertipli bir halde tane olurlar. Bayanların tane döngülerinden ilkin yada tane döngülerinden sonrasında tane görmelerine tane düzensizliği denir. Hanımlarda tane görme erişkinlik döneminde adım atar ve menopoz dönemine kadar devam eder.   Her ay tane döngülerinin olması gereksinim duyulan gün […]

Tane Düzensizliği Nedir?

Sağlıklı ve hormonları tertipli bir halde çalışan hanımefendiler her dönem, zamanı ulaştığında tertipli bir halde tane olurlar. Bayanların tane döngülerinden ilkin yada tane döngülerinden sonrasında tane görmelerine tane düzensizliği denir. Hanımlarda tane görme erişkinlik döneminde adım atar ve menopoz dönemine kadar devam eder.

 

Her ay tane döngülerinin olması gereksinim duyulan gün averajı 28 gün yada 35 gün aralığında tane görme şeklindedir. Tane düzensizliğinin olup olmadığını algılamak adına hanımefendiler tane döngüleri içinde geçen süreyi ve tane döngülerinin ne kadar süreyle bulunduğunu takip etmelidirler. Tane döngüsünün olması gereksinim duyulan günlerden kısa yada uzun sürmesi, bir kaç ay geçmesine rağmen hala tane görmeme yada bir ayın içinde bir kaç kez tane görme tane düzensizliği göstergesidir.

ADET DÜZENSİZLİĞİNİN SEBEPLERİ NELERDİR?

Tane düzensizliği sebepleri birden fazla olabilir. Kişiye gore değişebilen bu sebeplerin içinde çoğunlukla hormon düzensizlikleri şeklinde nedenler vardır.  Hormon düzensizlikleri tane olamama yada geç tane olma şeklinde hanımefendileri bir fazlaca strese sokan sorunlara yol açabilir. Hormonal düzeni bozan diğeri faktörlerden biri ve en önemlisi ise strestir. Strese girecek şeyler yaşamak döngünün düzenini ani ve beklenmedik bir halde bozabilir.

 

Tane düzensizliğinin bir diğeri sebebi ise menopozdur. Erken yada zamanında menopoza girmeye başlayınca tane kanamaları yavaş yavaş azalır ve durur. Bundan dolayı düzensiz bir halde tane görülebilir. Bunun haricinde yumurtalıkta bulunan kistler de tane düzensizliğine yol açabilir. Yetersiz yumurta rezervinin olması, yumurtalık yada rahimde oluşan kanser şeklinde hastalıklar da tane düzensizliğine niçin olur. Ek olarak hava ve iklim değişikliklerine vücudunuz adapte olmaya çalışırken tane düzensizliğine yol açabilir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?