Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Tertipli Su İçmenin Yararları Nedir? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $3.275,6300
 • EURO
  $1,2894
 • ALTIN
  $47.534,3700
 • BIST
  $184,9400
Tertipli Su İçmenin Yararları Nedir?

Tertipli Su İçmenin Yararları Nedir?

Tertipli Su İçmenin Yararları Nedir? Su şüphesiz tüm canlılar için en büyük yaşam deposudur. Su tüketmeden yaşam hiçbir canlı için mümkün değildir. Metabolizmamızın tertipli emek vermesi, sindirimimizin doğru bir halde olması ve diğeri tüm yaşam fonksiyonlarını yerine getirebilmemiz için vücudumuzun suya ihtiyacı vardır. Peki, suyun bedenimize katmış olduğu diğeri faydalar neler?   Tertipli bir halde […]

Tertipli Su İçmenin Yararları Nedir?

Su şüphesiz tüm canlılar için en büyük yaşam deposudur. Su tüketmeden yaşam hiçbir canlı için mümkün değildir. Metabolizmamızın tertipli emek vermesi, sindirimimizin doğru bir halde olması ve diğeri tüm yaşam fonksiyonlarını yerine getirebilmemiz için vücudumuzun suya ihtiyacı vardır. Peki, suyun bedenimize katmış olduğu diğeri faydalar neler?

 

Tertipli bir halde su içmek tükürük bezlerini besleyerek kafi tükürük üretmenizi sağlar bu da ağız kokusunu engeller. Hamilelikte de su tüketimi fazlaca faydalıdır. Bebeğin gelişimini destek sunar ek olarak süt veren bayanların süt üretimini arttırır. Soğuk su içmek metabolizmayı hızlandırır ve kalori yakımını destek sunar. Uyandığınızda ılık yada sıcak su içmek bağırsakların çalışmasını destek sunar. Fazlaca su içmek yararlı olduğu şeklinde zararları da vardır. Aşırı su tüketmek su zehirlenmelerine yol açabilir. Gene fazlaca fazla su tüketmek böbrekleri yorar ve fonksiyonlarını tesirinde bırakır. Sağlıklı bir vücut için günde 2 – 2,5 litre su içmek idealdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?