Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir ?

Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir ?

Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir ? Tırnaklarımız yapı olarak vücudumuzun en güçlü yerlerindendir. Tırnaklarımız zaman zaman kırılabilir, çatlayabilir ve soyulabilirler. Sağlıklı inanların tırnakları da sağlıklı ve güçlü olurlar. Eğer tırnaklarınızın sık sık kırılmasından şikâyetçiyseniz bunun sebebi vücudunuzdaki vitamin veya minerallerin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir? Tırnaklarınızın kırılmasını önlemek için öncelikle sebebini bulmalısınız. Vücudunuzda ki […]

Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir ?

Tırnaklarımız yapı olarak vücudumuzun en güçlü yerlerindendir. Tırnaklarımız zaman zaman kırılabilir, çatlayabilir ve soyulabilirler. Sağlıklı inanların tırnakları da sağlıklı ve güçlü olurlar. Eğer tırnaklarınızın sık sık kırılmasından şikâyetçiyseniz bunun sebebi vücudunuzdaki vitamin veya minerallerin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir.

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Tırnaklarınızın kırılmasını önlemek için öncelikle sebebini bulmalısınız. Vücudunuzda ki demir, magnezyum, biyotin gibi maddelerin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bunların eksikliğini giderirseniz tırnaklarınızdaki kırılmaları büyük ölçüde iyileştirirsiniz. Onun dışında tırnaklara bakım yapmak da çok önemlidir. Özellikle kış aylarında tırnak ve ellerinizi sık sık nemlendirmelisiniz. Ellerinizi çok soğuk veya çok soğuk suyla yıkamaktan kaçınmalısınız. Ayrıca temizlik yaparken eldiven kullanmalı ve deterjandan ellerinizi korumalısınız. Zeytinyağı gibi yağlarla düzenli bakım yapabilirsiniz.

Kükürtlü Sabunun Faydaları

Kükürt doğadaki bir elementtir. Bununla yapılan sabunları eczane veya aktarlardan temin edebilirsiniz. Bu sabunlar saça ve cilde olan faydasıyla bilinirler. Kükürtlü sabun cilt için kullanıldığında sivilceleri kurutur. Anti bakteriyeldir ve egzama, sedef gibi hastalıkları iyileştirir. Ciltteki fazla yağı temizler ve siyah noktalardan arındırır. Ciltteki ölü derileri temizler ve mikropları öldürür. Kükürtlü sabunu genital bölge hariç tüm vücudunuzda kullanabilirsiniz.

Kükürtlü sabun saç için kullanıldığında ise saçları çok güzel temizler. Saça parlaklık verir ve canlandırır. Yağlı saçlarınız varsa saçınızdaki yağı dengelemeye yardımcı olur. Saç egzamasına iyi gelir. Kepeklenmeleri engeller ve var olan kepekleri temizler. Fakat eğer cildiniz ve saçlarınız kuruysa kükürtlü sabunu kullanmamalısınız. Çünkü cildinizi daha da kurutup eri döküntülerine neden olabilir. Ayrıca çok kuru saçlarda kepeğe neden olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46