Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ? Yağ lekesi kıyafetler de görmek istemeyeceğimiz türden bir lekedir diyebiliriz. Zor çıkmasının yanı sıra erken müdahale etmezseniz kalıcı bir leke olarak kıyafetinizde durabilir. Özellikle yemek yaparken veya yemek yerken oluşan bu lekeleri çıkarmanın birçok yöntemi vardır. Limonlu Bulaşık Deterjanı Zor ve inatçı Ayçiçek yağı veya zeytinyağı lekesini bulaşık deterjanı ile […]

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Yağ lekesi kıyafetler de görmek istemeyeceğimiz türden bir lekedir diyebiliriz. Zor çıkmasının yanı sıra erken müdahale etmezseniz kalıcı bir leke olarak kıyafetinizde durabilir. Özellikle yemek yaparken veya yemek yerken oluşan bu lekeleri çıkarmanın birçok yöntemi vardır.

  • Limonlu Bulaşık Deterjanı

Zor ve inatçı Ayçiçek yağı veya zeytinyağı lekesini bulaşık deterjanı ile kolayca çıkarabilirsiniz. Üzerinize damlayan yağı çıkarmak için öncelikle limonlu bulaşık deterjanını bir beze damlatıyoruz ve leke çıkana kadar ovalıyoruz. 2 Dakika içerisinde leke üzerinizden kaybolacaktır.

  • Karbonat

Karbonat oldukça etkili bir leke çıkarma yöntemidir. Lekenin geldiği yere karbonatı dökün ve bir diş fırçası ile ovalayın lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

  • Nişasta

Özellikle kazak gibi yünlü giysileriniz için oldukça etkili bir leke çıkarma yöntemidir. Nişastayı yeni dökülen yağın üzerine 1 yemek kaşığı kadar dökerek ılık su ile bezi ıslatın üzerine bastırın. Lekenin çıktığını göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46