Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Yemeğin Acısı Nasıl Alınır

Yemeğin Acısı Nasıl Alınır

Yemeğin Acısı Nasıl Alınır Acı, ne kadar yemeğe tat katsa da, fazlası her zaman zarar vermektedir. Çok acı yapılan yemekler mide rahatsızlığı, hatta mide yaralanmasına dahi yol açabilmektedir. Yemeğim çok acı oldu ne yapmam lazım diyenleri duyar gibiyim. Öncelikle yemeğiniz acı olmuşsa o yemeği çöpe dökmenize yeniden yapmanıza gerek yok. Bu yazımızda sizlere yemeğin acısını […]

Yemeğin Acısı Nasıl Alınır

Acı, ne kadar yemeğe tat katsa da, fazlası her zaman zarar vermektedir. Çok acı yapılan yemekler mide rahatsızlığı, hatta mide yaralanmasına dahi yol açabilmektedir. Yemeğim çok acı oldu ne yapmam lazım diyenleri duyar gibiyim. Öncelikle yemeğiniz acı olmuşsa o yemeği çöpe dökmenize yeniden yapmanıza gerek yok. Bu yazımızda sizlere yemeğin acısını neyin aldığından bahsedeceğiz.

  • Bal İlave Edin

Yemeğiniz dayanılmaz derece de acı olduysa, yemeğinize bir yemek kaşığı kadar bal ilave edip pişirmeye devam edebilirsiniz. Böylece yemeğinizin acısını almış olur ve yemeğinize güzel bir aroma sağlamış olursunuz.

  • Limon Suyu İlave Edin
  • Limon, ekşi olduğundan dolayı yemeğin içerisinde ki acının etken maddesine etki ederek acısını alacaktır. Yarım fincan kadar ilave edilmesi tavsiye edilmektedir.
  • 1 Küçük Boy Patates

Acı yemeklerin acısını alacak bir diğer önerimiz ise patatestir. 1 küçük patatesi soyarak yemeğin içine koyun. Böylece yemeğin acısı istediğiniz kıvama gelecektir. Unutmadan söyleyelim patates aynı zamanda fazla tuzu da almaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46